Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Chcesz zostać traderem lub traderką? OSTC rekrutuje

Jeśli marzy wam się kariera w tradingu i chcielibyście, by profesjonalne biuro wyposażone w serwery, stacje z kilkoma monitorami i dostępem do najważniejszych danych z rynków było waszym miejscem pracy, weźcie udział w rekrutacji do OSTC.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
20.02.2019

Traderzy, w przeciwieństwie do inwestorów, działają na giełdzie krótkoterminowo. Handlują akcjami, obligacjami lub kontraktami i zapewniają płynność na globalnych rynkach finansowych. Ich środowisko to profesjonalne biuro świetnie wyposażone w serwery, stacje z kilkoma monitorami i dostęp do najważniejszych danych z rynków. Tak wygląda też polski oddział działającej od 1999 roku OSTC, który jest największą lokalizacją brytyjskiej spółki na świecie.

Dlaczego warto rozpocząć pracę w OSTC?

OSTC to jedyna firma tradingowa w tej części Europy. Jej pracownicy działają na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. CME, ICE czy EUREX. Obecnie w polskim oddziale międzynarodowej firmy pracuje ponad 150 osób. W najbliższym czasie zespół ma powiększyć się o 30 nowych traderów.

Od pierwszego dnia pracy każdy trader otrzymuje umowę o pracę. Średnia długość zatrudnienia tradera w OSTC w Polsce to 7 lat. Jawna jest też wysokość wynagrodzenia - 4 000zł brutto od pierwszego dnia szkolenia i coroczne podwyżki w pierwszych 3 latach. To nie jedyna przyczyna, dla której pracownicy związują się z OSTC.  

OSTC wspiera różnorodność. Pracują u nas traderzy i traderki z Polski, ale także Białorusi, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii. To pomaga nam spojrzeć z różnej perspektywy nie tylko na trading, ale także na życie, które przecież w dużej mierze spędzamy w pracy – tłumaczy Karolina Musioł z teamu rekrutacyjnego OSTC.

Do tego, by rozpocząć pracę jako trader niepotrzebne jest wykształcenie ekonomiczne czy doświadczenie zawodowe. W biurach OSTC pracuje m.in. pedagog, weterynarz czy elektryk. A wystarczy nawet średnie wykształcenie, ponieważ liczy się przede wszystkim zainteresowanie giełdą i chęć do pracy oraz nauki.

W każdym z kandydatów do pracy szukamy umiejętności podejmowania trafnych decyzji w wymagających warunkach, utrzymania skupienia, skutecznego działania i motywacji do tego, by odnieść sukces.­­ Wykształcenie jest rzeczą drugorzędną, która może pomóc w jego odniesieniu, ale nie jest do tego konieczne. Sami wszytkiego nauczymy – mówi Tomasz Kwiatek, dyrektor zarządzający OSTC w Polsce.

Rekrutacja do OSTC TradED

OSTC od tego roku startuje z unikalnym, programem edukacyjno-rozwojowym OSTC TradED, na który już można aplikować w Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Program oparty na 14 latach doświadczenia w kształtowaniu traderów, którzy odnoszą sukcesy na największych światowych rynkach, pozwala każdemu zostać profesjonalistą.

Uczestnicy programu przez kilka miesięcy będą uczyć się w­­­ teorii i na symulatorach, w czasie rzeczywistym i historycznym, aż w końcu wejdą na prawdziwy rynek. Po zakończeniu programu mogą liczyć na podwyżkę i awans. W trakcie – na bonus, wypłacany w kilku transzach, który jest kluczowym dodatkiem do wynagrodzenia. A to wszystko pod okiem mentorów, którzy na bieżąco będą informować o postępach i pomagać w indywidualnym doborze najlepszych strategii.

Ryzyko? OSTC pokrywa wszelkie wymogi kapitałowe i przejmuje całe ryzyko finansowe.

Proces rekrutacji jest efektem wieloletnich doświadczeń firmy. W większości jest on prowadzony online, dlatego można w nim uczestniczyć nawet będąc zagranicą. Dopiero ostatni etap, Assessment Day, czyli 4-godzinne spotkanie kandydatów odbywa się na żywo, w biurach OSTC. Podczas zadań assessmentowych uczestnicy mają możliwość poznania firmy oraz zaprezentowania swoich umiejętności niezbędnych na stanowisku tradera. 

Rekrutacja do OSTC w Łodzi, Poznaniu i Warszawie już się rozpoczęła i zakończy się pod koniec marca. Więcej informacji o firmie i rekrutacji znajduje się na profilu na Facebooku OSTC Poland – Careers in Trading, profilu na LinkedIn oraz na stronie internetowej: www.ostc.com/careers

Formularz aplikacyjny znajduje się na stronie: bit.ly/2RRIX69

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również