Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kobiety w biznesie. 3 książki-inspiracje, które warto przeczytać

Jeśli szukacie inspiracji do zmian i motywacji do działania, to polecamy nowości książkowe, w których znajdziecie ćwiczenia dla przyszłych liderek i rozmowy z tymi kobietami, które już osiągnęły sukces.
Kategoria: Wiadomości
06.04.2018

Droga Czytelniczko!

Przyszła liderko, przywódczyni, managerko czy  –  po prostu  – spełniona bohaterko swojego życia. Jeśli stoisz u progu swojej kariery, potrzebujesz dużej dawki motywacji i konkretnych ćwiczeń, które pozwolą Ci wyzwolić w sobie siłę do zmian, chęć do działania i podbudują poczucie Twojej wartości, to poniższe nowości - propozycje książkowe powinny Ci w tym pomóc. Być może okażą się impulsem do podjęcia ważnych zawodowych wyzwań! Tego, osobiście, Ci życzę. 

Karolina Zdunowska, Redaktor naczelna KarierawFinansach.pl

"Niepewność przekleństwem kobiet"

Autor: Helene Lerner
Wydawnictwo: PWN

Książka pokazuje, że kobiety sukcesu to nie herod-baby, a czasami też się boją, brakuje im pewności siebie i odwagi do podejmowania działań, których rezultatów nie da się przewidzieć. Chociaż bardzo często mają predyspozycje do tego, by być liderkami, przywódczyniami czy zajmować wysokie stanowiska. 

Autorka książki rozprawia się wprost z mitami i przedstawia fakty na temat pewności siebie - zebrane w czasie rozmów z uznanymi kobietami biznesu oraz na podstawie wyników badania przeprowadzonego wśród kobiet pracujących. Na ich podstawie Helene Lerner wyznacza praktyczne strategie, aby obalić mit niepewności i lepiej radzić sobie z trudnościami i uprzedzeniami na rynku pracy. 

W książce znajdziecie trzydzieści Iskierek Pewności Siebie – prostych i skutecznych ćwiczeń na pokonanie własnych słabości, które pozwolą Wam w 30 dni rozwinąć swoją karierę zawodową. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteście - czy dopiero marzycie o sukcesie, czy już poczyniłyście ku niemu konkretne kroki. 

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich kobiet, które marzą o zmianach w swoim życiu, ale brakuje im pewności siebie. Po jej przeczytaniu zabierzecie się zaraz, tu i teraz do działania. 

"Liderki biznesu. Jak zwyciężać i zmieniać świat"

Wydawnictwo: PWN

W książce znajdziecie 13 historii polskich liderek biznesu. 

Opowieści bohaterek dotyczą wyborów, które miały wpływ zarówno na ich życie prywatne, jak i zawodowe. W opowiadaniach pojawiają się kompromisy, próby wyważania pracy i życia osobistego, trudności, nawet niepowodzenia, które z czasem udało się przekuć w sukces. Bo każda z bohaterek jest liderką, ma misję, którą z pasją i zaangażowaniem realizuje, chociaż początki często nie były wcale łatwe.

Oprócz opisu doświadczeń zawodowych znajdziecie w książce też odpowiedź na pytanie, w jaki sposób każda z bohaterek odkryła w sobie dany talent, motywację do działania, dokąd zmierza i jak definiuje swoją misję, którą realizuje w biznesie. 

Bohaterki książki: Alicja Kornasiewicz, Sonia Draga, Solange Olszewska, Magdalena Nawłoka, Beata Osiecka, Jolanta Zwolińska, Joanna Klimas, Aneta Podyma, Iwona Kossmann, Agnieszka Anielska, Krystyna Boczkowska, Beata Stelmach, Danuta Dąbrowska. 

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich kobiet, które potrzebują motywacji i inspiracji do sięgania po najwyższe stanowiska, a także przepisu na to, jak osiągnąć sukces. Sukces rozumiany jako robienie tego, co się lubi. 

"Kobiety globalne w świecie start-upów"

Autor: Marta Zucker
Wydawnictwo: PWN

"W Dolinie Krzemowej mówi się, że jeśli programistka przyjdzie na konferencję ubrana w sukienkę, nikt nie podejmie z nią merytorycznej rozmowy. Jeśli natomiast pojawi się w dżinsach i w podkoszulku, wówczas może rozmawiać o kodowaniu".

Autorka stara się obalić mit kobiety-programistki, która musi porzucić swoją kobiecość, by osiągnąć sukces i przedstawia 7 historii wspaniałych, ambitnych i odważnych Polek, które założyły świetnie prosperujące start-upy i szturmem wbiły się do zagłębia technologicznego, Sillicon Valley, tak zdominowanego przez mężczyzn. 

Z rozmów z tymi siedmioma founderkami wyłania się historia ich sukcesów, często okupionych mniejszymi i większymi porażkami czy niepowodzeniami, ale też takimi trudnościami życia codziennego, jak np. połączenie roli mamy z rolą businesswoman. 

Bohaterki książki: Patrycja Slawuta, Ela Madej, Julia Krysztofiak-Szopa, Amelia Krysztofiak, Kate Scisel, Zuzanna Stańska, Kamila Sidor.

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich kobiet, które potrzebują motywacji do tego, by "włączyć się do gry" i rozwinąć swoją karierę zawodową, np. założyć własny biznes. Bohaterkom tej książki się udało. Dlaczego nie miałoby udać się Tobie?

Konkurs

Do wygrania mamy po 2 egzemplarze każdej z opisanych wyżej książek. Żeby zdobyć którąś z tych pozycji książkowych, trzeba napisać mail na adres redakcja@karierawfinansach.pl, wpisując w tytule: Konkurs "Kobiety w biznesie", a w treści odpowiedź na pytanie: Która kobieta jest dla Ciebie wzorem do naśladowania i dlaczego? Wybrana postać nie musi być związana z finansami, czy biznesu (chociaż może). Mało tego - nie musi być też osobą rzeczywistą - dopuszczamy też bohaterki książek. Najważniejsze jest uzasadnienie wyboru. 

Nagrodzimy autorów najlepszych odpowiedzi. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 8.05.2018 r. 

Szczegółowe zasady konkursu określa regulamin. Partnerem konkursu jest Wydawnictwo PWN. 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również