Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Konsulting zmienia kierunek. Data science numerem jeden dla branży doradczej

KPMG zaczyna stawiać na doradztwo technologiczne – jeden z najważniejszych trendów, który ukształtuje konsulting w ciągu kilku najbliższych lat.
Kategoria: Wiadomości
06.05.2015

Pracownikiem przyszłości z pewnością będzie specjalista, który łączy wiedzę ekspercką w obszarze zarządzania danymi z wysoko rozwiniętymi kompetencjami miękkimi. Na takich profesjonalistów z pewnością czeka KPMG, które otworzyło właśnie pierwsze centrum (tzw. KPMG Ignition Centre) w Denver, Kolorado.

To dopiero początek innowacji KPMG. Centrum w Denver ma zapoczątkować nowy profil technologiczny firm doradczych, a KPMG w najbliższych latach planuje otworzyć kilka podobnych ośrodków. W inkubatorach mają powstawać najnowsze rozwiązania technologiczne dostarczane klientom firmy wchodzącej w skład wielkiej czwórki. W centrum znajdą pracę specjaliści z obszaru zarządzania danymi, analitycy systemowi i biznesowi oraz doradcy zajmujący się dostosowaniem rozwiązań nowych technologii w takich branżach, jak m.in. podatki lub HR (np. rozwiązania chmurowe). 125 konsultantów będzie zajmowało się architekturą przedsiębiorstw, data science, programowaniem aplikacji oraz integracją systemów IT.

Dowiedz się, czy w przypadku zawodu analityk biznesowy wymagane jest wykształcenie informatyczne. Przeczytaj artykuł poświęcony analizie w IT »

Projektując nowe biuro, KPMG wychodzi ze sztywnych form białych kołnierzyków. Młodzi pracownicy mogą liczyć na mniej formalny dress code oraz otwarte przestrzenie zamiast narzucających hierarchię gabinetów.

KPMG chce być silnym graczem w komunikacji start-upów z firmami, które poszukują innowacyjnych rozwiązań w biznesie. Dlatego w 2015 roku planuje otworzyć jeszcze trzy inkubatory – w Grand Rapids, Atlancie oraz San Diego.

Zobacz oferty pracy IT w finansach »

Zobacz również