Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kontroling na czterech kółkach, czyli o pracy w MAHLE SSC

O kontrolingu w MAHLE, firmie produkującej nowoczesne technologie dla przemysłu motoryzacyjnego, opowiada Andrzej Buczyłowski, Head of Regional Controlling Services Europe. Z tekstu dowiecie się m.in. jakie są dalsze plany rozwoju (także te rekrutacyjne!) Europejskiego Centrum Controllingu MAHLE we Wrocławiu.
Artykuł sponsorowany
Akcja redakcyjna: Okiem eksperta
Kategoria: Wiadomości
25.03.2021

Rok 2020 był rokiem bez precedensu. Wiele osób obserwowało z trwogą, jaki wpływ na miejsca pracy będzie miała pandemia i związane z nią obostrzenia. W przypadku MAHLE był to dodatkowy impuls do rozpoczęcia transformacji kontrolingu, który jest kluczową funkcją firmy.

Szczególnie w trudnych czasach, precyzyjne analizy, pomagające zarządowi podejmować szybkie i trafne decyzje są niezbędne do wdrożenia skutecznej strategii. Takie dokładnie cele zostały postawione przed Europejskim Centrum Controllingu MAHLE we Wrocławiu, które powstaje w celu zapewnienia wsparcia na najwyższym poziomie. Z lokalnego punktu widzenia pandemia przyczyniła się do stworzenia nowych stanowisk i otworzyła jeszcze więcej możliwości rozwoju zawodowego dla pracowników.

Na obecnym etapie zapewniamy już wsparcie dla centrali w Stuttgarcie a przed nami intensywny okres tranzycji i optymalizacji procesów, a także standaryzacji i automatyzacji. Mamy dużą swobodę w proponowaniu rozwiązań, które zminimalizują manualne i powtarzalne zadania na korzyść wsparcia biznesu i zwiększenia wartości dodanej dla managementu.

„Z przyjemnością obserwuję ewolucję rodzaju wykonywanych zadań. W miarę zdobywania zaufania i dostarczania przez nas ulepszonych rozwiązań, jesteśmy proszeni o wsparcie w bardziej zaawansowanych tematach". 

Jeden z ostatnich przykładów to stworzenie globalnego standardu procesu i narzędzia do analizy zyskowności firmy.

Nowi pracownicy na pokład!

W perspektywie najbliższych dwóch lat planujemy w naszym centrum kontrolingu zwiększyć zatrudnienie z obecnych 15 do 60 pracowników. Na tym etapie poszukujemy kandydatów na trzech poziomach doświadczenia – Junior, Specjalista i Senior – oraz pod kątem trzech typów ról:

  1. Wsparcie dla centrali w Stuttgarcie, głównie dla Europy, ale także z aspektami globalnymi.
  2. Kontrolerzy zakładowi, zapewniający wsparcie dla konkretnych zakładów zlokalizowanych w wielu państwach europejskich.
  3. Manager zarządzający zespołem, ale ze znaczącym zakresem operacyjnym i projektowym.

W procesie rekrutacji zwracam uwagę nie tylko na wcześniej zdobyte doświadczenia kandydatów, lecz także na ich cechy charakteru, które pozwolą nam wspólnie osiągnąć zamierzone cele w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Od kandydatów oczekuję otwartości, elastyczności, nastawienia na szukanie rozwiązań, pomysłowości oraz entuzjazmu.

Dlaczego kontroling na czterech kółkach?

Powszechnie wiadomo, że nie ma lepszego doświadczenia niż w branży automotive. Jest to punkt obowiązkowy w CV każdego aspirującego kontrolera. Bardzo szczegółowe i wnikliwe analizy produktowe na poziomie pojedynczego zakładu w połączeniu z analizą skonsolidowanych danych pozwolą na zdobycie wszechstronnego doświadczenia i zapewnią rozwój na wiele lat. Dodatkowym ciekawym wyzwaniem dla kontrolingu jest obecne przejście firmy MAHLE z obszaru tradycyjnych silników spalinowych do alternatywnych źródeł zasilania, takich jak baterie elektryczne. Jako wiodący globalny partner rozwoju dla przemysłu motoryzacyjnego, MAHLE oferuje unikalne rozwiązania w dziedzinie silników, filtracji, elektryki/mechatroniki oraz układów chłodzenia.

Czy pandemia to nie ryzykowny czas na zmianę pracy?

Kiedy sam zdecydowałem się przejść do MAHLE w tak trudnym i niepewnym czasie, wiele osób mi to odradzało. Jednak od początku byłem przekonany, że będzie to dobry krok, biorąc pod uwagę stabilną pozycję firmy w Polsce i na świecie oraz przyszłą wizję MAHLE. Przed nami bardzo ciekawy projekt, który z każdym miesiącem będzie nabierał dynamiki i stwarzał możliwości rozwoju dla zespołu.

Zapraszam do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym do naszego zespołu!

Sprawdź ofertę pracy: Reporting & Controlling Specialist

Autor: Andrzej Buczyłowski
MAHLE Shared Services Poland

Kierownik Europejskiego Centrum Controllingu we Wrocławiu. Doświadczony lider w zarządzaniu dużymi zespołami oraz tworzeniu nowych struktur w ramach środowiska Shared Services. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w pracy w finansach w kraju i za granicą. Obszary jego szczególnego zainteresowania to przeprowadzanie projektów mających na celu optymalizację procesów, zwiększanie efektywności pracy oraz podnoszenie zyskowności.

Zobacz również