Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kto zostanie Dyrektorem Finansowym Roku za rok 2012?

Po raz ósmy, z inicjatywy Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz magazynu Forbes, zostaną przyznane nagrody Dyrektor Finansowy Roku, będące najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami w branży.
Kategoria: Wiadomości
11.02.2013
Do 15 marca br. można składać aplikacje w ogólnopolskim konkursie Dyrektor Finansowy Roku. Celem nagród jest wyróżnianie i promowanie osób zarządzających finansami przedsiębiorstw, szczególnie tych, które cechują się profesjonalizmem, etyką, skutecznością w działaniu oraz stają się biznesowymi wizjonerami budującymi wartość firmy. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

Laureatów w dwóch kategoriach: Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł) oraz Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł), na podstawie ankiet nadesłanych przez uczestników, wybierze Kapituła niezależnych ekspertów - osób zaufania publicznego w składzie:
 • Magdalena Hernandez, Przewodnicząca Kapituły, Dyrektor Zarządzająca ACCA w Polsce
 • Jan Letkiewicz, Audytor Konkursu, Partner Zarządzający w Grant Thornton
 • Gustaw Duda, Prezydent ACCA Polska w latach 2006-2009, obecnie członek ACCA Global Council oraz CFO Huty Pokój
 • Waldemar Frąckowiak, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
 • Janusz Jankowiak, Główny Ekonomista Polskiej Rady Biznesu
 • Jacek Lisowski, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Katedra Ubezpieczeń
 • Andrzej S. Nartowski, Prezes Fundacji Polski Instytut Dyrektorów
 • Robert T. Nowakowski, Partner w Spencer Stuart
 • Jacek Pochłopień, Zastępca Redaktora Naczelnego Forbes
 • Wiesław Rozłucki, Współzałożyciel i wieloletni Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, obecnie doradca banku inwestycyjnego Rothschild Polska
 • Andrzej Rzońca, Członek Rady Polityki Pieniężnej
 • Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Główna Ekonomistka, Dyrektor Departamentu Badań i Analiz Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan
 • Tomasz Starus, Dyrektor Biura Oceny Ryzyka w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes
 • Tomasz Szeląg, CFO Cyfrowego Polsatu, Laureat Konkursu Dyrektor Finansowy Roku w kategorii Duże Przedsiębiorstwa - edycja za rok 2011
Nadzór nad przebiegiem Konkursu sprawuje firma audytorska Grant Thornton. Wyniki obecnej edycji Konkursu zostaną ogłoszone podczas gali, 22 maja 2013 roku w warszawskim hotelu Sheraton.

W dotychczasowych edycjach Konkursu, Dyrektorami Finansowymi Roku zostali: za rok 2005 - Adam Pieniacki z York International, za rok 2006 - Karen Burgess z TVN, za rok 2007 - Krzysztof Zoła z Złomrex, za rok 2008 - Tadeusz Piotr Kozaczyński z Trakcja Polska, za rok 2009 - Mariusz Machajewski z Grupy Lotos, za rok 2010 - Sławomir Kubicki z Grupy Allegro i Grzegorz Grabowicz z firmy Magellan oraz za rok 2011 - Tomasz Szeląg z Cyfrowego Polsatu i Damian Bijowski z Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Nagroda Dyrektor Finansowy Roku stała się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży i od kilku lat towarzyszy jej cykl konferencji, których celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń, dyskusji merytorycznych osób profesjonalnie zajmujących się finansami przedsiębiorstw, kadry menedżerskiej, ekonomistów oraz analityków. Kongresy Dyrektorów Finansowych odbędą się: w Krakowie (23 kwietnia), we Wrocławiu (25 kwietnia), w Sopocie (14 maja), w Poznaniu (16 maja) oraz w Warszawie (22 maja).

Konkurs oraz Kongresy Dyrektorów Finansowych organizowane są z inicjatywy Euler Hermes - firmy ubezpieczającej transakcje, dostarczającej raporty handlowe i odzyskującej należności oraz Ringer Axel Springer Polska - wydawcy miesięcznika "Forbes". Nadzór merytoryczny nad przebiegiem Konkursu oraz Kongresami Dyrektorów Finansowych sprawuje ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants).

Partnerem Strategicznym Konkursu oraz cyklu Kongresów jest: HSBC Bank Polska.

Partnerami wspierającymi tegoroczną edycję są: Econocom Polska, Grant Thornton, Itella Information, Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, Randstad Polska oraz RWE Polska.

Patronat medialny nad Konkursem oraz Kongresami objęli: Biznes.pl, biznes2biznes.com, Gazeta MSP, KarierawFinansach.pl, Newsweek, Nowy Przemysł, Obserwatorfinansowy.pl, Onet, UbezpieczenieNależności.pl oraz wnp.pl.

Więcej informacji o Konkursie Dyrektor Finansowy Roku i Kongresach: www.dyrektorfinansowyroku.pl
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również