Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kurs na MBA

Studia MBA to wyzwanie dla każdego, kto poważnie myśli o swojej karierze menedżerskiej. W Polsce mamy obecnie do czynienia z dużą ilością programów tego typu, które różnią się między sobą nie tylko kosztami, ale również renomą, kadrą naukową i warunkami s
Kategoria: Wiadomości
08.08.2011

Wybór jest zatem niełatwy...


Z myślą o przyszłych słuchaczach Master of Business Administration zespół KarierawFinansach.pl opracował specjalne narzędzie, pozwalające kandydatowi wybrać najlepszy dla niego program studiów.


- Jesteśmy świadomi, że kolejny krok w edukacji każdego managera to wybór studiów MBA. Jednakże zbyt bogata oferta może albo zniechęcać, albo dezorientować kandydata. Stąd pomysł na stworzenie interaktywnego narzędzia, które z pewnością ułatwi wybór - komentuje Grzegorz Koterwa, CEO KarierawFinansach.pl.


W ciągu kilku ostatnich miesięcy zespół KarierawFinansach.pl podjął współpracę z ponad 30 uczelniami wyższymi, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają studia typu MBA: zarówno te ogólne oraz tzw. Executive MBA, jak i specjalistyczne. W efekcie zebrano ciekawą i bogatą bazę wiedzy.Dla kogo MBA?


Z raportu opracowanego przez ekspertów THINKTANK wynika, że głównym motywatorem przy podejmowaniu decyzji o studiach MBA jest otrzymanie dostępu do profesjonalnej wiedzy menedżerskiej (tak odpowiedziało 75% ankietowanych). Zdaniem większości respondentów MBA otwiera również nowe perspektywy zawodowe.


- Gwarantem profesjonalnej wiedzy jest przede wszystkim kadra naukowa; zwłaszcza, jeżeli mówimy o wykładowcach obcojęzycznych. Dlatego przy wyborze najlepszego dla siebie programu powinniśmy zwrócić uwagę, jakich wykładowców posiada konkretna uczelnia i kto jest jej zagranicznym partnerem - dodaje Grzegorz Koterwa.


Studia MBA to nie tylko sama nauka; to również ważna platforma networkingowa. Kontakty zawodowe to poza wiedzą biznesową druga najważniejsza korzyść, jaką wynoszą ze sobą absolwenci - tak ocenia 29% biorących udział w badaniu THINKTANK. Warto zatem tuż przed ostatecznym wyborem zorientować się, jak wygląda profil studenta danego programu MBA.Mapa zarządzania


Właśnie dzięki przygotowanemu przez portal KarierawFinansach.pl zestawieniu studiów MBA oraz Executive MBA można uzyskać w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje, potrzebne przy wyborze najlepszego programu MBA. Pod uwagę wzięto 36 najlepszych programów w Polsce. Interaktywne narzędzie zostało podzielone na następujące sekcje:

  • Zestawienia - pozwalają porównać poszczególne programy w tabeli według kilkunastu wartości od liczby godzin wykładowych po terminy rekrutacji w 2011 roku;
  • Wykresy - w formie graficznej każdy kandydat może porównać sobie poszczególne programy według wybranych przez siebie kryteriów. Wystarczy wpisać co najmniej nazwy dwóch uczelni (ich pełna lista dostępna jest we wcześniejszej zakładce);
  • Mapa - pokazuje w jakich miastach organizowane są tego rodzaju studia;
  • Profile - to szczegółowy opis poszczególnych programów z kontaktami do uczelni wyższych;
  • Selector - najciekawsza zakładka, która pozwala kandydatowi wybrać najlepszy dla siebie program studiów poprzez określenie swojego profilu i preferencji;
  • Forum - specjalnie dla kandydatów stworzone forum wymiany myśli.

- Staraliśmy się stworzyć takie narzędzie, które pomoże każdemu zainteresowanemu tego rodzaju studiami odpowiedzieć na podstawowe pytania: jakie są koszty wybranego programu w stosunku do innych uczelni, w jakich językach wykłada się określone przedmioty lub kogo mogę potencjalnie spotkać podczas tych studiów, biorąc pod uwagę doświadczenie zawodowe i wiek uczestników - podsumowuje Grzegorz Koterwa.


Aby przekonać się o nowych możliwościach narzędzia MBA, wystarczy wejść w zakładkę Strefa MBA.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również