Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Liderzy w świecie finansów. Przyznano tytuł Dyrektor Finansowy Roku

W środę, 23 maja 2011 r., podczas uroczystej Gali w warszawskim hotelu Sheraton odbył się finał VII edycji Konkursu Dyrektor Finansowy Roku.
Kategoria: Wiadomości
25.05.2012

Kapituła Konkursu wyłoniła zwycięzców na podstawie nadesłanych ankiet oraz informacji zebranych o nich samych i o firmach, w których pracują. Głównymi kryteriami oceny były: osiągnięcia zawodowe, kwalifikacje i wykształcenie, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej firmy, przebieg kariery zawodowej, umiejętność przezwyciężania kryzysów, solidność zawodowa i etyka, doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz wyniki ekonomiczne firmy. Udział w Konkursie był bezpłatny i nie wiązał się z żadnymi zobowiązaniami ze strony osób zgłaszających swoje osiągnięcia.


Nad przebiegiem Konkursu i pracami Kapituły nadzór sprawował audytor Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający w Grant Thornton.


Tytuł Dyrektora Finansowego za osiągnięcia w 2011 roku w kategorii Dużych Przedsiębiorstw otrzymał Tomasz Szeląg, Członek Zarządu ds. Finansowych firmy Cyfrowy Polsat za szerokie rozumienie zadań Dyrektora Finansowego w kontekście restrukturyzacji organizacji oraz za skoordynowanie pozyskania finansowania dla największej transakcji w historii polskich mediów - zakupu Telewizji Polsat.


Tytuł Dyrektora Finansowego Roku w kategorii Małych i Średnich Przedsiębiorstw otrzymał Damian Bijowski, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym za gospodarskie podejście do zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz za pozyskanie długoterminowego finansowania inwestycji rozbudowy infrastruktury lotniskowej pozwalającej na stworzenie jednego z najnowocześniejszych Portów Lotniczych w Polsce.


Kapituła Konkursu przyznała również wyróżnienia. Wyróżnienie w kategorii Dużych Przedsiębiorstw otrzymał: Krzysztof Zawadzki, Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych w Tauron Polska Energia za wdrożenie autorskich rozwiązań w dużej organizacji zwiększających efektywność, bezpieczeństwo i usprawniających zarządzanie zasobami finansowymi oraz za pozyskanie finansowania i przeprowadzenie akwizycji GZE. Wyróżnienie w kategorii MSP otrzymał Michał Swół, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy w CP Energia za wszechstronność, konsekwentne budowanie pozycji konkurencyjnej spółki, oraz za wkład w realizację skomplikowanego projektu połączenia i integracji firm CP Energia i KRI.


Uczestnicy Gali wznieśli toast za sukcesy finansistów koktajlem Dyrektorów Finansowych, przygotowanym na bazie Hennessy.


Wyboru laureatów i wyróżnionych VII edycji Konkursy dokonała kapituła składająca się z niezależnych ekspertów - osób zaufania publicznego oraz aktywnych zawodowo finansistów:

 • Magdalena Hernandez, Przewodnicząca Kapituły, Dyrektor Zarządzająca ACCA w Polsce,
 • Jan Letkiewicz, Audytor Konkursu, Partner Zarządzający w Grant Thornton,
 • Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej,
 • Gustaw Duda, Prezydent ACCA Polska w latach 2006-2009, obecnie członek ACCA Global Council oraz CFO Huty Pokój,
 • Waldemar Frąckowiak, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
 • Janusz Jankowiak, Główny Ekonomista Polskiej Rady Biznesu,
 • Andrzej S. Nartowski, Prezes Fundacji Polski Instytut Dyrektorów,
 • Robert T. Nowakowski, Partner w Spencer Stuart,
 • Jacek Pochłopień, Zastępca Redaktora Naczelnego Forbes,
 • Wiesław Rozłucki, Współzałożyciel i wieloletni Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, obecnie doradca banku inwestycyjnego Rothschild Polska,
 • Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Główna Ekonomistka, Dyrektor Departamentu Badań i Analiz Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan,
 • Tomasz Starus, Dyrektor Biura Oceny Ryzyka w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes.


W dotychczasowych edycjach tytuł Dyrektor Finansowy Roku otrzymali: Karen Burgess z TVN, Grzegorz Grabowicz z Magellan, Tadeusz Kozaczyński z Trakcja Polska, Sławomir Kubicki z Grupy Allegro, Mariusz Machajewski z Grupy Lotos, Adam Pieniecki z York International, Krzysztof Zoła z Złomrex.


Galę Konkursu Dyrektor Finansowy Roku poprzedził Kongres Dyrektorów Finansowych. W trakcie spotkania eksperci i praktycy poruszali najbardziej nurtujące CFO kwestie, m.in.: czy nasza gospodarka tętni zdrowiem, czy to tylko złudzenie na tle schorowanej Europy? Czy lepiej inwestować w kompetencje czy je kupować? Jakie są blaski i cienie outsourcingu. Szukali także odpowiedzi na pytanie, kiedy nastąpi rewolucja w zakresie elektronicznej dokumentacji. Gośćmi specjalnymi kongresu byli: Ludovic Subran, Główny Ekonomista Grupy Euler Hermes oraz Mark Emmerson, Szef Finansowania Handlu i Faktoringu na Europę z HSBC Bank Plc, którzy w swoich wypowiedziach przedstawili szanse i ryzyka ekonomiczne na lata 2012-2013 zarówno w Polsce, jak na świecie.


Kongres Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, którego głównym celem jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i dyskusji merytorycznej dla osób profesjonalnie zajmujących się finansami przedsiębiorstw. W tegorocznej edycji poglądy na temat zmieniającej się rzeczywistości, w jakiej przychodzi funkcjonować finansistom, zaprezentowali m.in. Katarzyna Banach z Grant Thornton, Marek Rudziński z Sage oraz Jerome Lafuite z Michael Page

.

Konkurs oraz Kongres Dyrektorów Finansowych zorganizowane zostały z inicjatywy Euler Hermes - światowego lidera w ubezpieczaniu należności i windykacji oraz Ringer Axel Springer Polska - wydawcy miesięcznika "Forbes". Nadzór merytoryczny nad przebiegiem konkursu oraz kongresami sprawowało ACCA.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również