Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ministerstwo Finansów szuka ambasadorów na uczelniach

Ambasadorami Ministerstwa Finansów mogą zostać studenci lub doktoranci, którzy aktywnie działają w kołach naukowych bądź organizacjach studenckich i chcą dowiedzieć się więcej o administracji skarbowej, misji i wizji Ministerstwa Finansów.
Kategoria: Wiadomości
16.06.2020
Fot. Unsplash

Programy ambasadorskie prowadzi wiele firm, m.in. EY, Deloitte, PwC, Skanska, KPMG, Budimex, Mars, PZU czy Capgemini, ale czy słyszeliście kiedyś o ambasadorach ministerstwa? Pionierski program ambasadorski Ministerstwa Finansów trwa 1 semestr (z możliwością przedłużenia współpracy) i podzielony jest na edycję jesienną (trwającą od 1 sierpnia do 31 stycznia) i wiosenną (od 1 lutego do 31 lipca).

Zadania ambasadorów

Zadania ambasadorów Ministerstwa Finansów są następujące:

  • promowanie MF, w tym programów MF, wśród studentów i absolwentów swojej uczelni,

  • udostępnianie w mediach społecznościowych informacji o projektach organizowanych przez MF,
  • współpraca z organizacjami studenckimi, kołami naukowymi i biurem karier na swojej uczelni,
  • opiniowanie planów promocji MF na uczelniach wyższych,
  • udział w wydarzeniach organizowanych przez MF oraz targach pracy,
  • informowanie zainteresowanych studentów i doktorantów o zasadach rekrutacji oraz możliwościach podjęcia pracy w MF,
  • udział w dedykowanych szkoleniach organizowanych przez MF,
  • stały kontakt z opiekunami programu i pozostałymi ambasadorami,
  • raportowanie swoich działań opiekunom programu.

Zalety uczestnictwa w programie

W zamian studenci czy doktoranci otrzymują tytuł Ambasadora MF, mają możliwość udziału w dedykowanych szkoleniach i zdobycia doświadczenia w prowadzeniu projektów. Do tego mogą bezpośrednio współpracować z pracownikami MF przy realizacji badań i przygotowaniu publikacji i poznać Ministerstwo Finansów "od kuchni". Organizatorzy programu obiecują też indywidualne podejście koordynatorów programu, nastawione na rozwój ambasadora, a na koniec współpracy wystawią certyfikat uczestnictwa w programie.

Zgłoszenia

Nabór uczestników do najbliższej, jesiennej edycji programu kończy się 30 czerwca 2020 r. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie Ministerstwa Finansów. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. 

Źródło: Ministerstwo Finansów. 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również