Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Moven i Accenture w jednej lidze

Kolejna firma z obszaru doradztwa biznesowego wzmacnia szeregi w pionie nowych technologii. Accenture zaczyna ścisłą współpracę z amerykańskim neobankiem – Moven.
Kategoria: Wiadomości
14.05.2015

Te dwie instytucje finansowe podpisały porozumienie, które dotyczy nowych rozwiązań IT dla bankowości w takich dziedzinach, jak digital banking lub autoryzacja biometryczna.

Posunięcie Accenture to kolejny przykład, jak IT przebudowuje krajobraz biznesowego konsultingu. Niedawno pisaliśmy o innowacyjnym rozwiązaniu KPMG, firmy z wielkiej czwórki, która niedawno utworzyła centrum technologiczne. W przypadku bankowości mamy jeszcze bardziej widoczny trend. Giganci, tacy jak Citi czy hiszpański BBVA coraz częściej organizują konkursy grantowe dla młodych teamów projektowych (start-upów), których zadaniem jest praca nad nowinkami technologicznymi, które wzmocnią bankowość w rzeczywistości wirtualnej.

Moven jest nazywany neobankiem. Został założony przez Bretta Kinga, autora pojęć takich jak Bank 2.0 oraz bank 3.0, czyli bankowości bez banków.

Dowiedz się, dlaczego wkraczamy w nowy wymiar bankowości »

Na podst. www.accenture.com

Zobacz również