Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nordea otwiera IT Campus w Warszawie i szuka specjalistów do pracy

Nordea wybrała Warszawę jako miejsce do rozwoju nowego centrum IT. W związku z tym firma rekrutuje specjalistów IT na wszystkich etapach kariery.
Kategoria: Wiadomości
17.05.2018

Nordea Bank AB Oddział w Polsce działa od 2010 roku i dynamicznie się rozwija. W Łodzi znajduje się centrum operacyjne, które świadczy usługi back-officowe dla oddziałów i jednostek biznesowych Nordea w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, natomiast w Trójmieście działają jednostki odpowiedzialne za IT. W celu utrzymania dynamiki inwestycji, Nordea otwiera teraz nowe strategiczne centrum technologiczne w Warszawie. Skąd ten wybór – tłumaczy Paul Bari, CIO, Head of Group Technology w Nordea:

Nasz wybór padł na Warszawę, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z polskimi specjalistami, a Warszawa dysponuje szczególnie bogatym zapleczem eksperckim. Czekamy zarówno na specjalistów IT z dużym doświadczeniem jak i na stawiających pierwsze kroki w branży. 

Zespół w warszawskim biurze Nordea, będzie odpowiadać za tworzenie i rozwój technologii dla klientów banku. Nowo planowany Campus IT będzie otwarty na warszawską społeczność IT. Przewidywane jest organizowanie w Warszawie otwartych wydarzeń, które pozwolą na wymianę doświadczeń i rozwój kompetencji, o czym informuje Magdalena Nowicka, Head of IT Poland w Nordea

Tworząc warszawską jednostkę, wzięliśmy pod uwagę komfort naszych pracowników i zaprojektowaliśmy nowoczesne, dynamiczne i wygodne środowisko pracy, w którym eksperci IT mogą spotykać się, aby dzielić się wiedzą. 

Nowa siedziba firmy znajduje się w Libra Business Centre przy ul. Gottlieba Daimlera 2 na warszawskich Włochach. Oto klika zdjęć z tego biura:

Obecnie budowany budynek Libra 2, który Nordea planuje wynająć w całości, zostanie ukończony w 2019 roku. Trzy z budowanych pięter zostaną przeznaczone na centrum operacji IT Banku, nazwane Command & Control Centre. Na pozostałych znajdą się stanowiska pracy dla zespołów deweloperów, strefy networkingowe oraz nowoczesny, multifunkcjonalny parter, w którym planowane jest zorganizowanie przestrzeni konferencyjnej pod nazwą Nordea IT Campus.

Projekt architektoniczny biura nawiązywać będzie do krajobrazów Morza Bałtyckiego. Jego największym atutem będzie wysoka funkcjonalność wnętrz w połączeniu ze skandynawskim wzornictwem.

Źródło: informacja prasowa

Ekspert: Paul Bari
Group CIO, Head of Group Technology Nordea

Przed dołączeniem do Nordea w 2017 roku pracował jako Global Head of Technology Delivery w Standard Chartered Bank w Singapurze. Paul Bari pełnił kilka funkcji kierowniczych w Standard Chartered Bank, Barclays Capital i Commonwealth Bank of Australia. Kierował globalnymi zespołami technologicznymi, był odpowiedzialny za kluczowe rozwiązania dot. efektywności biznesowej, jak również współpracował z organami regulacyjnymi i przewodniczył wielu komisjom ds. ryzyka.

Ekspert: Magdalena Nowicka
Head of IT Poland Nordea

Do zespołu Nordea, jako Head of IT Poland, dołączyła w 2017 roku. Wcześniej, przez ostatnie 20 lat związana była z Grupą ING. Pasjonatka nowych technologii, innowcyjnego podejścia do biznesu, agilowych metodyk pracy, mentor programu „Technologia w spódnicy”.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również