Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Playlisty na Spotify dla osób na różnym etapie kariery

Kiedyś śpiewano, że "piosenka jest dobra na wszystko". Czy muzyka może pomóc uspokoić nerwy przed ważną rozmową kwalifikacyjną, dodać odwagi pierwszego dnia pracy albo energii do zmagań z kolejnymi zawodowymi wyzwaniami? Sprawdźcie sami - LinkedIn przygotował 6 różnych playlist na Spotify.
Kategoria: Wiadomości
27.03.2020
Fot. Unsplash

Jak pozbyć się skołatanych nerwów i dodać sobie pewności siebie? Rozwiązaniem może być słuchanie muzyki, która, jak się okazuje, nie tylko łagodzi obyczaje, ale także uspakaja i jest jedną z najlepszych broni w walce ze stresem.

LinkedIn dobrze zna nastroje panujące u kandydatów do pracy, a także pracowników, dlatego przygotował zestawy piosenek, odpowiednie do różnych okoliczności.

1. Oportunity Knocks

Z angielskiego "Okazja puka do drzwi" to playlista na czas szukania pracy marzeń, upiększania swojego profilu w mediach społecznościowych lub podrasowywania CV. Z "call on me" na ustach takie zadania powinny pójść jak z płatka. 

2. Interview time

Dla osób, które poprawiają ostatni guzik w koszuli przed wyściem z domu na rozmowę kwalifikacyjną, czy przystępują z nogi na nogę w tramwaju na myśl o czyhającym ich spotkaniem oko w oko z rekruterem, polecamy zestaw piosenek, który powinien uspokoić nerwy, a może nawet wywołać uśmiech na twarzy! Kto wie, może po przesłuchaniu "Eye of The Tiger", czy "The Final Countdown" z większą pewnością siebie wejdziecie na spotkanie z rekruterem? 

3. New job. Fresh start

Pierwszy dzień pracy to często jedna wielka niewiadoma - jaka będzie panowała atmosfera, czy uda się zapamiętać wszystkie imiona i - oby tylko nie popełnić żadnej gafy. Playlista przesłuchana w drodze do nowej pracy powinna ostudzić emocje przed rychłym spotkaniem z nowymi współpracownikami. 

4. Women at Work

Kobieca muzyka dla pracujących kobiet. Zestaw piosenek, które dodadzą odwagi do podejmowania trudnych decyzji i zmotywują do działania. Woman power!

5. Never give up!

Niepowodzenia - mniejsze i większe - towarzyszą każdemu, kto działa. To wpisane w ryzyko podejmowania decyzji i wykonywania odpowiedzialnych zadań. Złagodzić zły nastrój, smutek, czy poczucie porażki mogą odpowiednie utwory z budującym tekstem. Sprawdźcie, może z "Remind Me to Forgot" czy "Survivor" się uda!

6. Refine & Focus

Jeśli Wasza praca wymaga koncentracji i skupienia, przesłuchajcie kilka utworów, które nie powinny wyprowadzić Was z równowagi. Wprost przeciwnie - działają kojąco i studzą emocje. Idealny zestaw po burzliwym spotkaniu. 

 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również