Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Poczuj się jak u siebie. Inicjatywy BNP Paribas Securities Services Polska

Niezależnie od tego, czy pracujecie zdalnie, czy też z biura, obowiązki zawodowe stanowią sporą część waszego życia. Dlatego firma BNP Paribas Securities Services Polska wyszła z szeregiem inicjatyw dla swoich pracowników, by mogli być w organizacji sobą i realizować swoje pasje.
Artykuł sponsorowany
Akcja redakcyjna: Szersze spojrzenie
Kategoria: Wiadomości
10.08.2020
Fot. Unsplash

W pracy spędzamy około 40 godzin tygodniowo. Niezależnie od tego, czy pracujecie zdalnie, czy też z biura, obowiązki zawodowe stanowią sporą część waszego życia. Dlatego firma BNP Paribas Securities Services Polska wyszła z szeregiem inicjatyw dla swoich pracowników, by mogli być w organizacji sobą i realizować swoje pasje.

BNP Paribas Securities Services Polska oferuje szerokie możliwości rozwoju, udział w kołach zainteresowań i drużynach sportowych, a także liczne okazje do integracji po godzinach. A przede wszystkim stawia na różnorodną i inkluzywną kulturę organizacyjną. Co to dokładnie znaczy?

Po pierwsze, różnorodność i inkluzywność (ang. Diversity & Inclusion, D&I) jest dostrzeżeniem, że każdy z nas jest wyjątkowy. Zarówno jeśli chodzi o płeć, wiek, pochodzenie, kolor skóry, orientację seksualną czy po prostu zestaw indywidualnych cech, predyspozycji i doświadczeń.

Po drugie, to zrozumienie, zaakceptowanie i docenienie tych różnic. Coraz więcej badań pokazuje, że efektywne zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy daje firmom realną przewagę konkurencyjną. Liczby pokazują, że w różnorodności tkwi siła – to ona zwiększa efektywność i kreatywność zespołów, pozytywnie wpływa na rekrutację i rozwój talentów, a także na współpracę i podejmowanie decyzji.

Ostatnim krokiem, który pomaga budować inkluzywne miejsce pracy, jest celebracja różnorodności. W BNP Paribas Securities Services jej wyrazem jest coroczny Tydzień Różnorodności (ang. Diversity Week), w ramach którego organizowane są warsztaty, wykłady i prelekcje. Ich tematyka oscyluje wokół pięciu filarów:

  • równouprawnienia kobiet,
  • wymiany międzykulturowej,
  • społeczności LGBT,
  • zdrowia psychicznego i fizycznego,
  • rozwoju talentów.

Dużą popularnością cieszą się również cykliczne spotkania „Crossing the Borders”, podczas których pracownicy opowiadają o krajach swojego pochodzenia, częstując słuchaczy lokalnymi przysmakami i zdradzając ciekawostki, których nie znajdą w zwykłym przewodniku. Pomysłów na tego typu spotkania z pewnością starczy jeszcze na długo, bowiem pracownicy pochodzą z ponad 30 różnych krajów świata!

Różnorodne środowisko pracy w BNP Paribas Securities Services to kwestia ugruntowanej kultury organizacyjnej, stawiającej na wartości takie jak szacunek (ang. Respect for Colleagues), otwartość (ang. Openess) i dobre miejsce pracy (ang. Good Place to Work). To jednak przede wszystkim zasługa oddolnych inicjatyw pracowników firmy, które tym wartościom nadają namacalny, praktyczny charakter. Jedną z nich jest stowarzyszenie MixCity, które działa w ramach firmy:

– Rocznie organizujemy od kilku do kilkunastu wydarzeń. Co kwartał wydajemy również newsletter z inspirującymi artykułami z zakresu Diversity & Incusion. Naszą misją jest podnoszenie świadomości pracowników i pokazanie im, że różnorodność w miejscu pracy jest tym, co napędza nas do działania, poszerza nasze horyzonty i tworzy dobrą atmosferę opartą na wsparciu i wzajemnym zaufaniu – mówi Anna Szymańska, liderka stowarzyszenia MixCity.

Od 2019 roku w BNP Paribas Securities Services działa również program Pride, wspierający osoby LGBT w miejscu pracy.

– Celem grupy Pride jest współtworzenie przyjaznej i inkluzywnej atmosfery w miejscu w pracy tak, aby żaden z pracowników nie czuł się wykluczony z powodu swojej orientacji seksualnej. Chcemy walczyć ze wszelkimi przejawami dyskryminacji, co zamierzamy osiągnąć poprzez edukację oraz bliską współpracę z managementem oraz działem HR przy tworzeniu wspólnej strategii dotyczącej kwestii LGBT+ – mówi Minh Duc Pham, współprzewodniczący Pride.

Dlaczego warto angażować się w tego typu inicjatywy?

– Udział w projektach dotyczących Diversity & Inclusion przypomina nam o tym, z jak ważnym zagadnieniem mamy do czynienia. Dzięki odbywającym się w naszej organizacji wydarzeniom pokazujemy zalety różnorodności, z którą na co dzień spotykamy się w miejscu pracy. Tego typu inicjatywy sprawiają, że pracownicy chętniej się angażują i tworzą atmosferę, w której dobrze się pracuje – mówi Adrianna Lewtak, która aktywnie działa w MixCity.

Marzy ci się takie miejsce pracy? Aplikuj i poczuj się jak u siebie w BNP Paribas Securities Services Polska!

Ekspert: Anna Szymańska
Specialist, HR BNP Paribas Securities Services
Ekspert: Minh Duc Pham
IT Business Analyst, Investment Reporting and Performance BNP Paribas Securities Services
Ekspert: Adrianna Lewtak
Senior Specialist, Private Capital Depositary BNP Paribas Securities Services
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również