Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Polski oddział State Street Bank największy nie tylko w Europie

Trzytysięczny pracownik dołączył właśnie do State Street Bank w Polsce. Tym samym polskie biuro stało się największym oddziałem State Street Corporation w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).
Kategoria: Wiadomości
19.08.2016

Ten sukces można przypisać dobrej reputacji i marki atrakcyjnego pracodawcy, którą firma zbudowała przez wiele lat aktywności w Polsce. Przez długi czas pracowało na to krakowskie biuro, a od marca tego roku również gdańskie, w którym State Street Bank właśnie zatrudnił czterechsetnego pracownika.

Kariera w obszarze kompleksowej administracji funduszami.
Przeczytaj o najważniejszych trendach »

– Jest to dla nas ogromny sukces. Dynamiczny rozwój od biura w Krakowie zatrudniającego 72 pracowników do osiągniecia statusu największego oddziału State Street w Europie w przeciągu 9 lat był możliwy przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i pracy naszej utalentowanej kadry – powiedział Scott Newman, Dyrektor Zarządzający. – Jesteśmy dumni z tego osiagnięcia i z optymizmem patrzymy na dalsze plany rozwoju. Ten kamień milowy w historii firmy podkreśla kolejny raz nasze przywiązanie do Polski. Dzięki rozrastającej się bazie klientów i rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze usługi, kandydatom w naszych biurach w Krakowie i Gdańsku możemy zaoferować wiele ciekawych stanowisk i możliwości rozwoju kariery.

Bank nadal poszukuje pracowników: doświadczonych profesjonalistów z lokalnego i międzynarodowego sektora usług finansowych na stanowiska managerskie, ekspertów technicznych, a także studentów i absolwentów rozpoczynających karierę zawodową. Nowe biuro w Gdańsku, gdzie State Street Bank wynajął całą wieżę w kompleksie Alchemia, może pomieścić do 1700 pracowników dostarczających szeroki zakres usług, w tym kompletną ksiegowowść funduszy inwestycyjnych, wycenę papierów wartościowych, administrowanie funduszami hedgingowymi czy sprawozdawczość finansową.

– Dla Trójmiasta i jego rynku pracy inwestycja State Street jest ważnym katalizatorem; pokazuje dobitnie, że duże przedsięwzięcie rekrutacyjne w zakresie sektora nowoczesnych usług biznesowych może postępować nadspodziewanie szybko, jeśli strategia wejścia na lokalny rynek i budowania marki są poprawnie zaplanowane i wdrożone, a kadra aktywnie zaangażowana w proces. Tym bardziej cieszy fakt, że firma związała z Trójmiastem nie tylko swoją markę, ale także wieloletni plan szkolenia i rozwoju kadr, z których gros pochodzi właśnie z Pomorza – zauważa Marcin Grzegory, Project Manager SSC/BPO Invest in Pomerania. 

– Z ogromną satysfakcją i dumą przyglądamy się dynamicznemu rozwojowi naszego partnera i szczerze gratulujemy. Inwestycja State Street w Gdańsku, ze względu na skalę i charakter, ma szczególne znaczenie dla całej aglomeracji. To sukces zarówno jej decydentów, jak również przedstawicieli wielu podmiotów, zwłaszcza lokalnych, zaangażowanych w ten projekt od samego początku. Dzięki temu powstają tutaj setki nowych, atrakcyjnych miejsc pracy, a Trójmiasto zdecydowanie umocniło swoją pozycję na krajowej mapie sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Inwestycja ta wywarła też duży wpływ na trójmiejski rynek biurowy, przykuwając uwagę nie tylko środowiska deweloperów, ale także inwestorów instytucjonalnych – komentuje Sławomir Gajewski, Prezes Zarządu Spółki Torus.

Na podst. www.statestreet.com/pl

Zobacz również