Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Pomysł na karierę? Ruszają kolejne edycje konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger

Ernst & Young po raz kolejny organizuje dwa konkursy przeznaczone dla studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych – EYe on Tax oraz EY Financial Challenger.
Kategoria: Wiadomości
08.10.2012
W poprzednim roku akademickim wzięło w nich udział ponad 1300 zespołów z całej Polsce.

Zadania do obydwu konkursów przygotowali eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young.

– Konkursy są doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów, ponieważ uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży – ocenia Anna Woźniak, Manager ds. Rekrutacji w Ernst & Young.

EY Financial Challenger – szczegóły konkursu
W EY Financial Challenger biorą udział kilkuosobowe drużyny. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. Konkurs oparty jest na studium przypadków, z którymi na co dzień spotykają się doradcy z branży. Analizy finansowe, wyceny spółek, opracowywanie optymalnych rozwiązań biznesowych, towarzyszące temu szybkie podejmowanie trafnych decyzji i siła perswazji, stanowią wyzwania stawiane uczestnikom konkursu i dają przedsmak pracy w branży transakcyjnej.

– Jeśli miałabym krótko opisać, czym jest konkurs EY Financial Challenger, to powiedziałabym, że  jest to szansa na zderzenie wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelni z rynkową praktyką. Szansa na zweryfikowanie swoich wyobrażeń na temat rynku doradztwa transakcyjnego z rzeczywistością i wreszcie szansa na postawienie pierwszych zawodowych kroków w największej firmie doradczej w Polsce. EY Financial Challenger stanowił dla mnie niepowtarzalną okazję do wszechstronnego poznania realiów biznesu i stał się biletem wstępu na praktyki w dziale Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young, które później zaowocowały ofertą pracy na stanowisku analityka – przyznaje Anna Jędrzejczak, ubiegłoroczna uczestniczka konkursu EY Financial Challenger.

EYe on Tax – szczegóły konkursu
EYe on Tax pomaga studentom zapoznać się z pracą profesjonalnych doradców podatkowych. Konkurs składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy prawne dotyczące polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Uczestnicy pierwszego etapu rozwiązują kazusy prawne. Drugi etap odbywa się na wydziałach prawa uczelni wyższych. Następnie wyłonione podczas zmagań uczelnianych zespoły spotykają się w Warszawie w finale konkursu. Mowa tutaj o rozprawa sądowej, w której w rolę arbitrów wcielają się eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young oraz zaproszeni goście. 

– Udział w konkursie to możliwość nawiązania znajomości, które zaprocentują w przyszłości. Studenci, podczas trwania konkursu, nie tylko ze sobą rywalizują, ale i dobrze się bawią. Konkurs może też okazać się „trampoliną” do kariery zawodowej, ponieważ zwycięska drużyna będzie mogła odbyć płatne praktyki w Ernst & Young – przyznaje Agnieszka Tałasiewicz, partner w dziale Doradztwa Podatkowego.

Udział w konkursach organizowanych przez Ernst & Young pozwala nie tylko skonfrontować wiedzę merytoryczną w praktyce – rozwija również umiejętności miękkie. Jak wynika z badania Kompetencje i kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców wśród absolwentów szkół wyższych wchodzących na rynek pracy przeprowadzonego ostatnio przez Ernst & Young, SGH i American Chamber of Commerce, to właśnie tzw. soft skills są najważniejszym kryterium ocenianym przez pracodawców u absolwentów uczelni wyższych.

– Konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger sprawdzają wiedzę studentów zdobytą podczas studiów, odzwierciedlają także ich umiejętności miękkie, takie jak komunikatywność, praca zespołowa, elastyczność czy kreatywność. Uzupełnienie wiedzy o te kompetencje jest bardzo istotne z punktu widzenia pracodawcy, bo kwalifikacje to nie wszystko. Konkursy dają studentom możliwość sprawdzenia ich kompetencji miękkich, a te bardzo liczą się w środowisku pracy – dodaje Anna Woźniak.

Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 19 listopada 2012 roku.

Więcej informacji na stronach www.ey.com.pl/EYe_on_Tax i www.ey.com.pl/Challenger.

Zobacz relacje z poprzednich edycji konkursów.


Zobacz również