Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Praca przyszłości stworzy mobilne biura

Styl zarządzania w organizacjach zmienił się dramatycznie w ciągu ostatnich kilku lat. To odpowiedź na takie zjawiska, jak globalizacja, niepewność ekonomiczna czy rozwój mobilnych technologii. Firma doradcza EY zaprezentowała właśnie swoje nowe biuro w Warszawie, w którym pracują doradcy biznesowi.
Kategoria: Wiadomości
18.03.2015

Zamiast zamkniętych przestrzeni kadry zarządzającej pracownicy mogą liczyć na przyjazne miejsce pracy. Czy autorski projekt EY – Workplace of the Future – wytyczy nowe trendy w obszarze doradczym na polskim rynku pracy?

Nowe biuro EY to pierwszy krok w stworzeniu biura XXI wieku - stawiającego na mobilność, otwartość, kreatywność i efektywność.

Zobacz profil pracodawcy EY »

Badania EY wskazują, że 30–40 proc. przestrzeni biurowej pozostaje niewykorzystane praktycznie w każdym momencie dnia pracy. Nowatorskie podejście do przestrzeni biurowej sprawia, że można ją wykorzystać w lepszy, dopasowany do potrzeb pracowników sposób. Wspieranie efektywności zespołów, bycie firmą odpowiedzialną społecznie oraz optymalizacja wydatków – to jedne z głównych celów autorskiego konceptu EY.

W ramach Workplace of the Future powstają różnorodne miejsca pracy łączące rozwiązania technologiczne z nowoczesną aranżacją i wyposażeniem otwartej i jasnej przestrzeni. Są to obszary dostosowane do różnych stylów pracy. Koncept Workplace of the Future to nie tylko przestrzeń w nowej aranżacji czy likwidacja gabinetów menedżerskich; to również nowoczesna technologia usprawniająca pracę i pozwalająca zaoszczędzić czas.

  

– Celem Workplace of the Future jest stworzenie nowoczesnego środowiska pracy, usprawniającego świadczenie usług dla klientów EY. Efektywnie wykorzystana przestrzeń naszych biur ma wzbudzać kreatywność, sprzyjać integracji pracowników z różnych zespołów i sprawiać, by częściej się ze sobą komunikowali. Temu też sprzyjają większe kuchnie oraz przestrzenie nieformalne, w których można odpocząć czy porozmawiać z kolegami. Autorski projekt EY  łączy w sobie różne style pracy, wspiera kulturę wzajemnej współpracy i mentoringu – wyjaśnia Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY.

Zobacz oferty pracy w konsultingu »

Jak wygląda nowa aranżacja biura przy Rondo ONZ w Warszawie? Dotychczas EY mógł pochwalić się 144 gabinetami, które często świeciły pustkami. Doradcy biznesowi, w tym głównie managerowie i partnerzy, przebywali albo w podróży, albo w siedzibie klienta. Natomiast projekt Workplace of the Future otwiera się na mobilność. Poza większymi kuchniami i likwidacją pokoi menedżerskich postawiono na przestrzenie nieformalne, w tym m.in. na play roomy, oraz nowe technologie – zaprojektowano nowoczesny system rezerwacji sal konferencyjnych. Dzięki nowej aranżacji biuro zyskało także większy dostęp do naturalnego światła.

EY stara się pogodzić styl pracy pomiędzy "ja" i "my". "Klasyczny" open space to już przeszłość. Zaprojektowane w nowoczesny sposób biuro powinno zarówno doceniać pracę zespołową, jak i indywidualną. Dlatego w EY znajdziemy pokoje przeznaczone do cichej pracy, które pomagają doradcom w tworzeniu kreacji lub analizie danych, i tzw. budki telefoniczne, dzięki którym każdy z doradców może spokojnie porozmawiać ze swoimi klientami lub przełożonymi, którzy aktualnie nie przebywają w biurze.

Czy wiesz, czy wiesz na czym polega praca w obszarze doradztwa biznesowego?

Dowiedz się więcej z artykułu na łamach przewodnika "Kariera w Finansach i Bankowości".

Przyszli pracownicy przez wiele lat zachwycali się aranżacjami biur z branży IT. Sektor finansowy, kojarzony głównie z smutnym ekranem komputera i poustawianymi w jednym rzędzie biurkami, to już przeszłość. Wchodząca na rynek pracy generacja Z będzie mogła pracować w przestrzeniach, do których przyzwyczaiły ich media społecznościowe i aplikacje w smartfonach – estetycznie zaprojektowanych, kolorowych, odchodzących od sztywnych struktur i otwartych na komunikację. Branża konsultingowa z pewnością otwiera nowy rozdział, jeżeli mówimy o stylu pracy. Biuro to jego najważniejszy wyznacznik.

Już wkrótce redakcja KarierawFinansach.pl opublikuje wywiad z firmą EY poświęcony przyjaznym open space'om.

Zobacz również