Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Pracujesz na stanowisku specjalisty bądź lidera zespołu? Pomyśl o kwalifikacji DGBS

CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) i The Hackett Group ogłosiły premierę nowego certyfikatu Diploma in Global Business Services (DGBS). To trzeci i ostatni komponent w programie Certified GBS Professionals (CGBSP), którego celem jest rozwój specjalistów z branży nowoczesnych usług dla biznesu.
Kategoria: Wiadomości
21.11.2016

Diploma in GBS, stworzony dla obecnych Team Leaderów, managerów i pozostałych specjalistów odpowiedzialnych za działania zespołów, pokrywa szereg operacyjnych tematów w dziedzinie finansów, HR, zaopatrzenia oraz IT. To środkowy poziom certyfikacji oferowanej w ramach programu CGBSP. Dwa pozostałe obejmują również Advanced Diploma dla liderów i wyższej kadry kierowniczej firm działających w sektorze global business services, a także Certificate in GBS – przeznaczony dla pracowników rozpoczynających swoją karierę w tej branży.

Jakie perspektywy rozwoju zawodwego oferuje CIMA? Dowiedz się »

W tej chwili w ramach programu ponad 150 organizacji z ponad 27 krajów oferuje certyfikację pracownikom zatrudnionym w branży nowoczesnych usług dla biznesu. Każdy z jej poziomów opiera się na szczegółowym sylabusie, który określa wymagane przez pracodawców umiejętności. U podstaw programu leżą materiały stworzone na podstawie najlepszych praktyk The Hackett Group, bazujących na strategiach i wdrożeniach na poziomie struktur największych międzynarodowych organizacji, a także treści CIMA poparte długoletnią praktyką edukacyjną instytutu. 

Program certyfikacji opiera się na narzędziach umożliwiających samodzielną naukę w trybie online, którą uczestnicy powinni ukończyć w terminie od trzech do czterech miesięcy od jej rozpoczęcia. Komputerowe egzaminy w formie testowej są z kolei dostępne w ponad 5,5 tys. centrów na całym świecie i profesjonalnie nadzorowane, aby zapewnić najwyższy poziom zabezpieczenia samego egzaminu.

Uczestnicy programów mogą także korzystać z internetowego centrum wiedzy, które gwarantuje dostęp do takich materiałów, jak studia przypadków, ramowe opracowania i formularze postępu udostępnione przez The Hackett Group, CIMA i inne organizacje. Centrum wiedzy zostało zaprojektowane, żeby wspierać uczestników zarówno w trakcie egzaminów, jak i podczas późniejszego kontynuowania nauki. Służą temu m.in. dodatkowe materiały udostępniane w momencie ukończenia wcześniejszych poziomów. Po uzyskaniu pozytywnej oceny z poszczególnych zadań osoba biorąca udział w egzaminie uzyskuje odpowiedni tytuł: CGBS, DGBS lub ADGBS. 

Równolegle ze startem kwalifikacji DGBS w ramach programu CGBSP udostępniono także do pobrania jako materiał uzupełniający pierwszy raport pt. "Building New Career Paths: The Emergence of the Global Business Services Professional". Dostępne jest również narzędzie pozwalające specjalistom i organizacjom ocenić, który z programów certyfikacyjnych najlepiej odpowiada ich potrzebom.

– Cieszymy się, że możemy udostępnić ostatni z elementów naszego programu szkoleniowego i certyfikacyjnego – komentuje Ted A. Fernandez, Chairman & CEO, The Hackett Group. – Organizacje z branży nowoczesnych usług dla biznesu stają się coraz dojrzalsze, a w efekcie wykonują coraz bardziej skomplikowane operacje. Dlatego tak ważne jest, żeby ich pracownicy łatwiej i szybciej dostosowywali się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań biznesu. Sukces firm zależy w dużym stopniu od możliwości i umiejętności jej kadry, a oferowane przez nas szkolenia i certyfikacja mogą odegrać bardzo istotną rolę w osiągnięciu tego celu. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować unikalny produkt, który łączy doświadczenie CIMA ze sprawdzonymi, najlepszymi praktykami i treściami The Hackett Group. Połączenie takich elementów, jak szkolenia, testy i narzędzia typu centrum wiedzy pomoże kadrze być na czasie z trendami panującymi w branży. To wyjątkowa oferta, która odpowiada na potrzeby organizacji z sektora global business services.

– Wierzymy, że to duży krok naprzód dla całego sektora. Oznacza to, że specjaliści zyskają ogólnie uznawany standard, dostępny dla nich niezależnie od tego, na którym etapie kariery obecnie się znajdują. Wierzymy także, że pomoże to branży usług wspólnych zapewniać swoim pracownikom możliwość nabywania nowych umiejętności, a w efekcie całkowicie wykorzystywać swój potencjał – komentuje Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej. – W dynamicznie zmieniającym się świecie pracownicy potrzebują odpowiednich kompetencji, które pozwolą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i reagować na pojawiające się wyzwania. Nasz program wykorzystuje najnowsze technologie, przez co pomaga osiągać długoletni sukces. 

Z raportu The Hackett Group jasno wynika, jakie korzyści daje rozwijanie kompetencji w sektorze gobal business services. Dowodzi on, że światowej klasy firmy tej branży generują większe oszczędności w ramach planu bazowego niż pozostałe organizacje tego typu (35 proc. w stosunku do 20 proc.) i pozwalają oszczędzić o 40 proc. więcej w ujęciu rocznym. Z kolei lepsze zarządzanie talentami pozwala wygenerować prawie 50 proc. zwrot z kapitału własnego, wyższe marże zysku netto i EBITDA (earnings before interest, taxes, depreciation and amortization). To właśnie szkolenia odgrywają istotną rolę w osiąganiu tak dobrych wyników, szczególnie w światowej klasy organizacjach GBS, które oferują swoim managerom i pracownikom prawie trzy razy więcej godzin szkoleniowych w stosunku do standardowych organizacji. 

Raport wskazuje również na dynamiczny wzrost organizacji sektora. Jak wynika z szacunków The Hackett Group, na świecie istnieje obecnie około 6 tys. centrów GBS, zatrudniających ponad 4,5 mln pracowników. Większość organizacji już ewoluowała i z lokalizacji wykonujących jedną funkcję przekształciły się w wielozadaniowe ośrodki. Jednak mniej niż 10 proc. wszystkich firm zdołało stworzyć całkowicie zintegrowane centra, oferujące procesy realizowane w modelu end-to-end i kompletny katalog usług. 

Więcej informacji na temat programu Certified Global Business Services Professionals i Diploma GBS, znajduje się na stronie www.cimaglobal.com/gbs.

Zobacz również