Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Praktyki w Big 4 - ostatni dzwonek!

Jesienna oferta praktyk w Wielkiej Czwórce (Deloitte, Ernst & Young, KPMG, PwC) jest jak zwykle bardzo bogata. Rekrutacja toczy się już pełną parą. Każdy, kto chce jeszcze do niej dołączyć, musi się pospieszyć.
Kategoria: Wiadomości
27.04.2010

W zależności od działu i specyfiki realizowanych projektów praktyki trwają najczęściej od 3 do 6 miesięcy. Rozpoczynają się zazwyczaj w październiku. Oprócz praktyk firmy oferują też możliwość podjęcia pierwszej pracy. Dotyczy to przede wszystkim osób kończących studia i absolwentów, z uwagi na wymóg pracy w pełnym wymiarze godzinowym.


PwC przyjmie już latem


- Od jesieni rozpocznie u nas pracę ponad 80 osób. O podobnych liczbach mówimy także w kontekście praktyk. Nasza jesienna oferta dotyczy przede wszystkim działu audytu i doradztwa prawno-podatkowego w wszystkich sześciu miastach, w których posiadamy biura lokalne, a więc: w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Katowicach - mówi Magdalena Kossakowska, specjalista ds. rekrutacji w PricewaterhouseCoopers.


Firma przygotowała także propozycję dla tych, którzy chcieliby pracowicie spędzić wakacje. W Poznaniu studenci mają szansę odbyć wakacyjne praktyki w dziale audytu. Proces rekrutacyjny jest nadal otwarty. W czasie letniej przerwy w nauce można także dołączyć do działu doradztwa biznesowego. Są to jednak dłuższe praktyki, kończące się w trakcie roku akademickiego. Do kiedy można składać aplikacje? - Większość formularzy będzie dostępnych jeszcze tylko do końca tego miesiąca - zaznacza Magdalena Kossakowska.Elastycznie w Deloitte


Deloitte zakończyło już wprawdzie przyjmowanie aplikacji do najbardziej popularnego działu audytu, jednak w trybie ciągłym przyjmuje zgłoszenia do innych komórek firmy. Aktualnie prowadzony jest nabór do działu doradztwa podatkowego w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu oraz do działu konsultingu w Warszawie. Ciekawą propozycją, szczególnie dla młodszych studentów, jest współpraca z zespołem zarządzania wiedzą podatkową. Ten rodzaj praktyki polega na monitorowaniu i opisywaniu orzeczeń sądów administracyjnych oraz interpretacji organów podatkowych. Dużą zaletą jest tu elastyczny czas pracy.Ernst & Young zatrudni setkę


Ernst & Young na praktyki i do pierwszej pracy przyjmie w tym roku w sumie prawie 100 osób. W Warszawie znajdą one zatrudnienie w działach audytu, podatków, doradztwa biznesowego i transakcyjnego, a w biurach lokalnych (Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu) w dziale audytu i doradztwa podatkowego.


- Nadal prowadzimy rekrutację na praktyki do audytu. Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie www.ey.com.pl/kariera - mówi Anna Woźniak, manager ds. rekrutacji.W KPMG więcej czasu


KPMG prowadzi jeszcze rekrutację do dwóch działów: audytu oraz bankowości i instytucji finansowych. Dotyczy to zarówno pierwszej pracy na stanowisku asystenta, jak i praktyk. Zainteresowani startem zawodowym w tych obszarach nie muszą tak bardzo się spieszyć, bo firma oczekuje na zgłoszenia do 30 maja. Rozpoczęcie pracy planowane jest na wrzesień, a praktyk - na październik. Łącznie w 2010 roku KMPG oferuje 150 miejsc pracy we wszystkich działach firmy.

Zobacz również