Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Research Challenge – konkurs dla studentów, którzy interesują się analizą finansową

Roszczeniowi millenialsi? To tylko mit. Studenci, którzy biorą udział w CFA Institute Research Challenge co roku udowodniają, że młodzi ludzie chętnie włączają się w najbardziej wymagające inicjatywy, jeśli tylko widzą w nich wartość. Ruszyła 10., jubileuszowa, edycja konkursu.
Kategoria: Wiadomości
09.11.2018
Fot. Gaelle Marcel [Unsplash]

CFA Institute Research Challenge to międzynarodowy konkurs, w którym zespoły liczące od trzech do pięciu osób mierzą się z analizą finansową spółki notowanej na giełdzie. Dla wielu studentów to nierzadko pierwsza styczność z przygotowaniem profesjonalnego raportu wyceny, dlatego wspierają ich mentorzy posiadający kwalifikację CFA oraz opiekunowie z macierzystych uczelni. Prace nad raportem trwają zwykle blisko pół roku.

Dzięki współpracy z mentorami i opiekunami studenci uczą się profesji analityka od najlepszych. Do udziału niezbędne są również umiejętności autoprezentacji, które z pewnością zaowocują w przyszłości podczas spotkań biznesowych, a jednocześnie stanowią kluczowy element przy prezentowaniu wyników raportu. Wreszcie, dla młodych kuszące są kolejne etapy konkursu, na które udają się najlepsi spośród polskich studentów – w tym roku kolejno odbędą się one w szwajcarskim Zurychu (10-11 kwietnia 2019 r.) oraz w Nowym Jorku, gdzie zaplanowano światowy finał (25 kwietnia 2019 r.).

– Najlepsze zespoły z Polski konkurują z ponad tysiącem drużyn z całego świata i otrzymują stypendium znacznie obniżające koszty udziału w programie CFA. Jednak również uczestnicy wyróżniający się już na poziomie lokalnym mogą liczyć na wymierne korzyści z udziału w Research Challenge. Z reguły są to ciekawe oferty stażowe w prestiżowych instytucjach, które współpracują z nami przy CFA Institute Research Challenge – zaznacza prof. Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland.

Do partnerów oferujących wsparcie uczestnikom należą Bank Gospodarstwa Krajowego, Fundacja GPW, Kaplan Schweser oraz GPW. Partnerem strategicznym jest firma Deloitte, która od lat współpracuje z CFA Society Poland przy merytorycznej stronie konkursu na poziomie krajowym. Jest to forma dzielenia się praktyczną wiedzą z zakresu analizy i wyceny spółek.

– Zależy nam na wspieraniu młodych w inwestowaniu w siebie, a CFA Institute Research Challenge uznajemy za pierwszy, ważny krok w karierze zawodowej tych osób. Konkurs pozwala nam dotrzeć do grona ambitnych studentów, przyjrzeć się ich sposobowi myślenia i ocenić umiejętności prezentacyjne. Dla najlepszych to uproszczony sposób rekrutacji do Deloitte. Po zakończeniu konkursu wybranych uczestników zapraszamy na rozmowę, która dla wielu kończy się ofertą praktyk. Ponadto udział w CFA Institute Research Challenge to nasz wkład w popularyzację certyfikacji CFA, która daje solidne podstawy, by rozpocząć pracę w obszarze doradztwa finansowego – przyznaje Tomasz Ochrymowicz, CFA, Partner w dziale Doradztwa Finansowego Deloitte.

W zeszłym roku w polskich eliminacjach zwyciężyły dwa warszawskie zespoły reprezentujące Akademię Leona Koźmińskiego oraz Szkołę Główną Handlową.

Rejestracja zespołów do tegorocznej edycji potrwa do 25 listopada. Na wielu uczelniach już rozpoczęły się eliminacje wewnętrzne, które mają wyłonić tych o najwyższych predyspozycjach do stania się światowej klasy analitykiem finansowym. Chętni znajdą więcej szczegółów na stronie www.researchchallenge.pl.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również