Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rola finance business partnering coraz bardziej kluczowa

Kraków Money Talks to wydarzenie skierowane przede wszystkim do finansistów. Gościem specjalnym wydarzenia organizowanego przez CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) i Shell Business Operations Kraków będzie Peter Simons, Head of Future Finance Research, Technical Specialist, CIMA.
Kategoria: Wiadomości
17.11.2015

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się i podyskutować na temat kluczowych wniosków zawartych w raporcie "Finance business partnering" opublikowanym przez Instytut CIMA. Opracowanie jest podsumowaniem 25 wywiadów i spotkań z managerami wyższego szczebla z całego świata, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat roli, jaką pełnią w swoich organizacjach specjaliści ds. rachunkowości zarządczej, w jaki sposób ich wiedza i doświadczenie wpływa na działalność operacyjną i koncepcyjną firmy i dlaczego ścisła współpraca pomiędzy różnymi działami organizacji, czyli business partnering, jest według nich odpowiednim modelem funkcjonowania organizacji. W spotkaniu wezmą również udział Piotr Klepaczko - Dyrektor Finansowy Unilever Polska, Karol Bisek ACMA, CGMA - Dyrektor Finansowy w RBS Bank (Polska) i Andrzej Szymański - Dyrektor Finansowy Credit Department Shell.

– Potrzeba wykształcenia kadry specjalistów ds. rachunkowości zarządczej jest szczególnie widoczna teraz, kiedy role finansistów i managerów się przenikają. Z roku na rok kształcimy coraz więcej takich ekspertów i widzimy, jak świetnie się odnajdują w biznesie. Wszystko za sprawą kompetencji, zarówno twardych, jak i miękkich, łączących aspekty analizy finansowej i umiejętność kierowania zespołami czy całymi działami – mówi Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Krakowskie centrum Shell rozwija się niezwykle dynamicznie i oferuje swoim pracownikom pełnienie kluczowych ról w globalnych strukturach jednej z największych firm na świecie. Dlatego jako pierwsza firma z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Krakowie postanowiliśmy razem z organizacją CIMA zorganizować cykliczne konferencje dla ekspertów z dziedziny finansów pod nazwą Kraków Money Talks. Naszym wspólnym celem jest zintegrowanie środowiska finansistów w Małopolsce i pokazanie wyzwań i możliwości, jakie stoją przed tą niezwykle cenioną grupą zawodową – dodaje Katarzyna Cyran, specjalista ds. rekrutacji w Shell Business Operations Kraków.

Więcej szczegółów nt. wydarzenia i jego agendy w naszym kalendarium.
Przejdź do wydarzenia »

Zobacz również