Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rusza Program Rozwoju Kompetencji w Grupie Uczelni Vistula

Grupa Uczelni Vistula wprowadza w tym roku akademickim profesjonalny, nowatorski Program Rozwoju Kompetencji. Jej studenci poznają swoje najmocniejsze strony, będą je rozwijali aż do zdobycia dyplomu i zostaną wprowadzeni na właściwą ścieżkę kariery zawodowej.
Kategoria: Wiadomości
04.08.2017

Program Rozwoju Kompetencji składa się z trzech etapów. Pierwszy odbywa się online. Student rozwiązuje zadania sytuacyjne, wskazując najlepszą i najgorszą odpowiedź. W drugim etapie spotyka się z doradcą zawodowym, z którym wspólnie analizuje wyniki tekstu. Poznaje dzięki temu swoje najmocniejsze strony i dowiaduje się, czy są dopasowane do jego kierunku studiów. W ostatnim etapie, podczas kilku spotkań z ekspertem, ustalana jest dalsza ścieżka rozwoju i przyszła kariera studenta.
 

Poznać swój potencjał

W całym procesie badane są kluczowe z punktu widzenia uczelni kompetencje (komunikatywność, praca zespołowa, przedsiębiorczość i autoprezentacja) oraz 2–3 dodatkowe kompetencje powiązane z kierunkiem studiów.

– Dzięki Programowi Rozwoju Kompetencji nasi studenci już na początku edukacji wyższej poznają swój potencjał i zrozumieją, jak najskuteczniej go wykorzystać w rozwoju kariery zawodowej. Będą świadomi swoich talentów, a profesjonalni doradcy wskażą im, jak je skutecznie wykorzystać – mówi Anna Plewa, dyrektor Biura Karier Grupy Uczelni Vistula.

Pracodawcy dowiedzą się o talentach

Wnioski z badania będą trafiały do kierowników programów, którzy na ich podstawie będą mogli rozwijać plan nauczania tak, by wzmocnić najsilniejsze strony studentów i podciągnąć ich braki.
 

W trakcie i pod koniec studiów każdy student będzie mógł przejść badanie ponownie, by ocenić postępy. Badanie jest zgodne z oficjalną „Klasyfikacją zawodów i specjalności”, a jego wyniki są uznawane przez największe korporacje i mogą być wykorzystane w rekrutacji. Jeśli studenci zechcą, wyniki ich badań trafią bezpośrednio do odpowiadających ich talentom firm.

– Misją naszej uczelni jest nie tylko przekazywanie studentom wiedzy, lecz także wspieranie ich w budowaniu kariery zawodowej. Program Rozwoju Kompetencji pozwoli nam mierzyć skuteczność tych działań, systematycznie podnosić ich jakość i dostosowywać je do wymagań rynku pracy – podsumowuje prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 3.1, Kompetencje w szkolnictwie wyższym). Badania ruszą na początku roku akademickiego. Będą prowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim. Będą mogli z nich skorzystać wszyscy studenci Grupy Uczelni Vistula.

Źródło: informacja prasowa Grupy Uczelni Vistula.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również