Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ruszyła II edycja ogólnopolskiego konkursu Księgowi Przyszłości

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta organizują drugą edycję ogólnopolskiego konkursu wiedzy z rachunkowości. Zapisy do konkursu są już otwarte, a pierwszy etap rozpocznie się 4 kwietnia 2016 roku.
Kategoria: Wiadomości
21.03.2016

Pytania konkursowe dotyczyć będą zagadnień związanych m.in. z rachunkowością, prawem podatkowym, rachunkowością finansową, zarządczą, sprawozdawczością finansową, etyką, standardami pracy w księgowości oraz nowoczesnymi technologiami. Podobnie jak w pierwszej edycji, w konkursie będą mogły startować drużyny trzyosobowe, a rywalizacja odbędzie się online na stronie ksiegowiprzyszlosci.pl.

Nowością jest pojawianie się dodatkowej kategorii – obok drużyn zawodowych i studenckich – w konkursie będą mogły konkurować zespoły złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy konkursu w kategoriach zawodowej i studenckiej zdobędą bony szkoleniowe oraz vouchery na wakacje marzeń, a laureaci edycji ponadgimnazjalnej otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Nad stroną merytoryczną konkursu czuwa Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, a bezpośrednio Rada Programowa, w skład której wchodzą: przewodniczący – prof. Zbigniew Luty (Przewodniczący Rady Naukowej SKwP), dr Teresa Cebrowska (Wiceprezes Zarządu Głównego SKwP, Członek Rady Naukowej SKwP), dr Władysław Fałowski (wiceprezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału SKwP), Irena Izbiańska (Członek Głównej Zawodowej Komisji Egzaminacyjnej SKwP), a także przedstawiciele firmy Soneta: Jadwiga Wojtas (Dyrektor ds. Produkcji i Rozwoju) i Daniel Depa (Zastępca Dyrektora ds. Produkcji i Rozwoju).

Finał dla drużyn zawodowych i studenckich oraza gala finałowa konkursu odbędą się w Dniu Księgowego – 9 czerwca 2016 roku w Restauracji Endorfina Foksal (dawny Pałacu Zamoyskich) w Warszawie.

Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Ekonomiczne a patronatu medialnego nad konkursem udzieliły Centrum Prasowe PAP, miesięcznik Rachunkowość, czasopisma: "Świat Księgowych", "Finanse i Controlling", "Controlling i Rachunkowość Zarządcza" oraz portale PIT.pl, Infor.pl, Karierawfinansach.pl i dlastudenta.pl.

W połowie marca dostępna będzie również aplikacja mobilna Księgowych Przyszłości, zawierająca m.in. grę edukacyjną. Użytkownicy aplikacji będą mogli indywidualnie odpowiadać na pytania, tym samym przygotowując się i trenując do konkursu głównego. Choć pytania dostępne w aplikacji nie będą powtarzać się w konkursie, a wyniki w niej uzyskane nie mają wpływu na wyniki w konkursie, z pewnością będzie to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i przekonać się, jak mogą wyglądać pytania konkursowe. Pierwsza edycja Konkursu Księgowi Przyszłości odbyła się 2014 roku i wzięło w niej udział ponad 1400 osób.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu konkursu, regulamin konkursu i nagród oraz formularz rejestracji są dostępne na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs.

Zobacz również