Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Santander wkrótce zamiast BZ WBK

Prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki zapowiedział rebranding. Logo BZ WBK zniknie, a w jego miejsce pojawi się marka hiszpańskiego inwestora - Grupa Santander. Proces ten zacznie się w 2015 roku. Klienci BZ WBK nie powinni obawiać się zmian, ponieważ mają one głównie aspekt wizerunkowy.
Kategoria: Wiadomości
05.08.2014

Grupa Santander związana jest z Bankiem Zachodnim WBK od 2009 roku, kiedy to odkupiła od irlandzkiego inwestora grupy AIB - BZ WBK oraz AIG Bank Polska od Amerykanów.  AIG od razu zostało włączone do sieci sprzedaży Santander Consumer Bank. W 2012 roku BZ WBK odkupił od grupy KBC Kredyt Bank i włączył go w swoje struktury, a w lipcu - 60 proc. akcji  Santander Consumer Banku.


Mimo kryzysu na przełomie lat 2008/2009, kiedy to Santander Consumer Bank zamknął w Polsce 50 oddziałów banku i zwolnił ok. 200 pracowników, Hiszpanie nie zrezygnowali z udziału w polskim rynku bankowym. Tym samym rebranding BZ WBK w 2015 roku nie dziwi.


Poza Polską wszystkie banki, które zostały przejęte przez grupę Santander zmieniły swoje lago, nazwy i kolory. Proces ten trwa od 2004 roku i objął również tak mocne lokalne banki jak np.: Alliance & Leicester, Bradford & Bingley, Abbey.


Decyzja o rebrandingu była więc dla Banku Zachodniego jedynie kwestią czasu. Proces ten wiąże się również  z dodatkowymi kosztami, jednak prezes banku podkreśla, że nie dotkną one kieszeni klientów.


Na podstawie PRNews.pl

Zobacz również