Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Skok na głęboką wodę? Weź udział w prestiżowej Leadership Academy for Poland

Trwa rekrutacja uczestników Leadership Academy for Poland – renomowanego programu rozwoju przywództwa realizowanego przy udziale przedstawicieli globalnego biznesu i profesorów Uniwersytetu Harvarda. Celem akademii jest rozwój potencjału przywódczego Polaków i tworzenie w Polsce światowej klasy edukacji. W rekrutację zaangażowane zostały prestiżowe organizacje z kraju i z zagranicy, m.in. Harvard Polish Society, Komisja Fulbrighta, MIT Forum Enterpirse, Google Campus Warsaw. Deloitte jest partnerem strategicznym programu.
Kategoria: Wiadomości
09.08.2016

Powodem powstania Leadership Academy for Poland jest chęć wspierania rozwoju przywództwa wśród aktywnych i utalentowanych Polaków. Program ma także na celu przyciągnięcie do kraju światowej klasy edukatorów. Jak wskazują międzynarodowe zestawienia, polskie uniwersytety regularnie znajdują się dopiero w czwartej setce światowych rankingów uczelni wyższych.

Kim powinien być lider w XXI wieku? Zapoznaj się z raportem Deloitte »

Polska ma potencjał, aby osiągać w podobnych zestawieniach dobre wyniki. Ludzie nauki i międzynarodowi partnerzy tworzący Leadership Academy for Poland chcą przyczynić się do korzystnej reorganizacji polskiej nauki i przyciągnięcia do Polski światowej klasy edukacji. Chcemy kreować pozytywne wartości, rozwijać potencjał istniejący w ludziach i organizacjach, inspirować do aktywnego działania na rzecz spraw publicznych oraz tworzyć nowe inicjatywy, które pozytywnie wpłyną na otaczającą nas rzeczywistość. Wszystko po to, by Polska była mądrym i dobrym krajem – mówi założyciel Akademii, profesor dr hab. Cezary Wójcik.

Leadership Academy for Poland to jednak nie tylko nauka rozumiana na sposób akademicki. To jedyny w swoim rodzaju program rozwoju dobrego przywództwa. W ramach projektu udzielonych zostanie 40 fellowships dla wybitnych Polaków odnoszących błyskotliwe sukcesy zawodowe w biznesie, organizacjach non-profit, administracji publicznej, mediach, kulturze i sporcie oraz w segmencie start-upów.

Zaletą Akademii będzie obecność międzynarodowych wykładowców, w tym światowej sławy profesorów Uniwersytetu Harvarda, zaangażowanie globalnych partnerów oraz unikatowa metodologia. Od poprzednich, podobnych inicjatyw różni nas także to, że będziemy łączyć liderów z różnych środowisk, od organizacji non-profit, przez ludzi nauki, start-upów, mediów, kultury i biznesu. Chcemy przy tym działać na rzecz rozwoju dobrego przywództwa w naszym kraju. Przywództwo nie oznacza jednak tylko kierownictwa politycznego. Zależy nam na tym, aby dokonać zmiany w naszym sposobie myślenia. Musimy zacząć przekraczać własne granice i zastanowić się, jakie nowe idee i rozwiązania samodzielnie możemy – jako Polacy wnieść do otaczającego nas świata – tłumaczy Maciej Ujejski, Dyrektor Zarządzający i współtwórca Leadership Academy for Poland.

Partnerem strategicznym programu została firma Deloitte.

Idealny kandydat do Leadership Academy for Poland powinien mieć 2545 lat, działać w jednej z wcześniej przedstawionych branż, być człowiekiem sukcesu otwartym na nowe idee i wyzwania, z dużym potencjałem przywódczym. Poszukujemy ludzi skupionych nie tylko na rozwoju zawodowym, ale również chcących zrobić coś dla innych – podsumowuje Maciej Ujejski.

Rekrutacja do Leadership Academy for Poland potrwa do 30 sierpnia, a sam program rozpocznie się w październiku. Udział w programie mogą wziąć osoby, które wypełnią formularz aplikacyjny w systemie nominacji dostępnym na stronie internetowej www.center-for-leadership.org.

Zobacz również