Temat tygodnia
Kto powinien zainteresować się karierą w dziale FP&A?
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Specjaliści w ubezpieczeniach transakcyjnych będą poszukiwani?

Zdaniem Jeffrey'a Cowhey'a, CEO Ambridge Partners, firmy specjalizującej się w underwritingu, rok 2013 będzie korzystny dla branży ubezpieczeniowej w obszarze transakcyjnym.
Kategoria: Wiadomości
01.03.2013
Jeszcze raport opracowany trzy lata temu przez Hewitt Associates - "M&A" pokazał, jak europejskie organizacje tracą miliardy w wyniku nieprawidłowego przebiegu fuzji i przejęć. 83 proc. przebadanych przedsiębiorstw nie jest w stanie osiągnąć zakładanych celów procesu integracyjnego.

Zdaniem Jeffrey'a Cowhey'a 2013 rok może okazać się okresem wzrostu konsolidacji podmiotów, co przełoży się na rozwój sektora ubezpieczeń transakcyjnych nawet o 25 proc. Tzw. transactional insurance zajmuje się takimi obszarami, jak fuzje i przejęcia, private equity oraz restrukturyzacje.

Cowhey w swoim stwierdzeniu powołuje się na dane z Wielkiej Brytanii. Pomimo że liczba fuzji i przejęć spadła w stosunku do 2011 roku z 4 683 do 4 543, to ich wartość wzrosła o 4,5 proc.

Jego zdaniem świat finansowy od 2008 roku nauczył się, że środowisko biznesowe obarczone jest dużym stopniem ryzyka, dlatego ubezpieczanie istotnych  operacji finansowych staje się coraz popularniejsze.

Zobacz również