Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Studenci startują po raz czwarty w przyszłość

Tegoroczna konferencja Start w Przyszłość odbędzie się 9 kwietnia na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie. Wydarzenie to dedykowane jest zarówno studentom (różnych uczelni i kierunków), jak i absolwentom trójmiejskich uczelni.
Kategoria: Wiadomości
25.03.2014
Wydarzenie to dedykowane jest zarówno studentom (różnych uczelni i kierunków), jak i absolwentom trójmiejskich uczelni. Bezpośrednimi organizatorami konferencji są firmy z sektora BPO/SSC (business process outsourcing/shared service centres), zatrudniające w Trójmieście łącznie kilka tysięcy osób (Kemira, Metsä, Arla Foods, Bayer, WNS, Laureate International Universities, Thomson Reuters, Transcom, Geoban). Ze strony uczelni projekt wspiera Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, który po raz kolejny objął honorowy patronat nad wydarzeniem, oraz Koło Naukowe Strateg.

Bezpośrednimi organizatorami konferencji są firmy z sektora BPO/SSC SSC, zatrudniające w Trójmieście łącznie kilka tysięcy osób:
  • Kemira,
  • Metsä,
  • Arla Foods,
  • Bayer,
  • WNS,
  • Laureate International Universities,
  • Thomson Reuters,
  • Transcom,
  • Geoban).
Ze strony uczelni projekt wspiera Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, który po raz kolejny objął honorowy patronat nad wydarzeniem oraz Koło Naukowe Strateg. Konferencja ma kilka zasadniczych celów, wokół których zbudowany jest program spotkań, paneli dyskusyjnych i warsztatów. Ma promować wartości i możliwości, które oferują międzynarodowe korporacje działające w Trójmieście, a także dostarczyć praktycznej wiedzy i umiejętności pozwalających przełamywać bariery pomiędzy środowiskiem uczelnianym i biznesowym.

Kolejnym aspektem jest przybliżenie charakteru i możliwości oferowanych przez firmy sektora usług w Trójmieście. Będzie można bezpośrednio porozmawiać z ich pracownikami, a także zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy.

– Nasze europejskie centrum usług biznesowych powstało w ubiegłym roku i obecnie zatrudnia już ponad 110 osób, z czego blisko 25 proc. stanowią obcokrajowcy. Działamy w kilku obszarach – logistyki, finansów, obsługi sprzedaży oraz IT, dlatego poszukujemy specjalistów różnych dziedzin oraz z różnym poziomem doświadczenia. Charakter naszej firmy, jak i międzynarodowe środowisko pracy sprawiają, że nasza oferta może być szczególnie atrakcyjna dla młodych osób rozpoczynających dopiero zawodową karierę – mówi Linda Grimmius z Business Service Center fińskiej firmy Kemira.

Więcej informacji o konferencji oraz warsztatach na stronieStartwPrzyszlosc.com oraz na Facebooku.

Na podst. StartwPrzyszlosc.com

Zobacz również