Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Studenckie Koło Młodego Księgowego w AFiBV – zapisy trwają

W sierpniu 2014 r. uwolniony został zawód księgowego. Może go wykonywać każdy, jednak rynek zweryfikuje jakość świadczonych usług. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Odział Okręgowy w Warszawie działa Studenckie Koło Młodego Księgowego. Koło jest otwarte dla studentów wszystkich uczelni. Zapisy trwają.
Kategoria: Wiadomości
12.02.2015

Studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Młodego Księgowego AFiBV uzyskują członkostwo Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Warszawie. W efekcie już na studiach należą do ogólnopolskiej organizacji, która dba o jakość usług księgowych w naszym kraju. Będą brali udział w konsultacjach indywidualnych z księgowymi i ogólnopolskich konferencjach, a także uzyskują pakiety zniżek w kursach i szkoleniach. Wiosną warszawskie SKwP organizuje Forum Młodego Księgowego, podczas którego studenci poznają najnowsze interpretacje i orzeczenia sądowe. Spotkanie będzie miało charakter konferencji i konsultacji z ekspertami Stowarzyszenia.

Najważniejszym celem współpracy Koła Młodego Księgowego i warszawskiego SKwP jest uświadomienie przyszłym księgowym, jak poruszać się w przepisach prawnych, gdzie szukać pomocy w problematycznych sytuacjach w pracy, czy też jak właściwie zaplanować swoją edukację, by stać się najlepszym. Tylko praktyka pozwala studentom poznać ich przyszły zawód – podkreśla dr Katarzyna Orzechowska, założycielka Studenckiego Koła Naukowego Młodego Księgowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Koło jest otwarte dla studentów wszystkich uczelni. Szczegółowe informacje na temat przynależności do koła można uzyskać u dr Katarzyny Orzechowskiej, pisząc pod adresem k.orzechowska@vistula.edu.pl.

Dla Oddziału Okręgowego w Warszawie SKwP jest to unikalna forma współpracy ze środowiskiem studenckim. Warszawskiemu SKwP zależy na zapoznaniu studentów z praktyczną stroną rachunkowości, aby młodzi ludzie mieli świadomość, że na rynku istnieje organizacja, która wspomoże ich w problematycznych aspektach pracy na każdym stanowisku w księgowości – zauważa Anna Socha – wiceprezes ds. organizacyjnych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce z Oddziału Okręgowego w Warszawie.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii „Najwyższa Jakość Studiów” w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”.

AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. dr Marek Kulczycki – b. prezes Deutsche Bank, rektor AFiBV,  prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. marszałek Senatu, b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Więcej informacji: www.vistula.edu.pl.  
 

Zobacz również