Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Synergy Consultants zwycięzcami polskiego etapu CIMA Global Business Challenge 2014

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego triumfowali podczas trzeciej, krajowej edycji konkursu Global Business Challenge. Konkurs zorganizował Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) we współpracy z Barclays oraz Infosys BPO Poland, Unilever Polska oraz Deloitte Polska.
Kategoria: Wiadomości
13.06.2014
Synergy Consultants będą teraz reprezentować Polskę podczas globalnego finału w Bombaju w Indiach, który odbędzie się w dniach 4-8 sierpnia. CIMA Global Business Challenge jest międzynarodowym konkursem dla studentów kierunków finansowych. Formuła konkursu pozwala na sprawdzenie zarówno wiedzy i zdolności analitycznych, jak również kompetencji miękkich, takich jak: umiejętność współpracy, komunikacji werbalnej i niewerbalnej czy autoprezentacji. Aby zakwalifikować się do finału, studenci musieli dokonać analizy opracowanego przez CIMA studium przypadku firmy produkującej ekskluzywne łodzie oraz zaproponować innowacyjne rozwiązania przedstawionych w nim problemów. 

W tym roku w Polsce do konkursu CIMA GBC przystąpiło 49 zespołów reprezentowanych przez 196 studentów. Podczas polskiego finału, który odbył się 11 czerwca w siedzibie firmy Infosys BPO Poland w Łodzi, Synergy Consultants współzawodniczyli z najlepszymi drużynami z całej Polski. Studenci walczyli o miano krajowego zwycięzcy i miejsce w światowym finale. Zespoły oceniane były w zakresie operatywności biznesowej, umiejętności prezentacji własnych pomysłów i zdolności ich argumentacji przed jurorami. Każdy z członków zespołu zdobył nagrodę rzeczową – iPada Air, a także otrzymał szansę sprawdzenia swoich kompetencji biznesowych podczas finałowego starcia ze studentami z całego świata.

- Włożyliśmy mnóstwo pracy i serca w przygotowanie się do finału CIMA Global Business Challenge. Sukces w rywalizacji z polskimi zespołami to dla nas wyróżnienie, ale i zobowiązanie w kontekście finału, który już wkrótce odbędzie się w Bombaju. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jury, złożone z profesjonalistów, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami, doceniło naszą prezentację. Przed nami kolejne wyzwanie, zmierzyć się z konkurentami w skali globalnej. – swój sukces skomentowali członkowie Synergy Consultants.

Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA Poland dodał:
- Synergy Consultants zaprezentowali świetnie opracowane studium przypadku, łącząc wiedzę i zaangażowanie z profesjonalną prezentacją, co może zaskakiwać u tak młodych, niedoświadczonych jeszcze osób. Bez wątpienia zasługują na miejsce w światowym finale. Byli najlepsi, choć ich konkurenci również prezentowali bardzo wysoki poziomi wiedzy i kreatywności, która stanowi cechę wyróżniającą polskie zespoły na tle globalnej konkurencji. Nie mam wątpliwości, że Synergy Consultants doskonale poradzą sobie podczas globalnego finału w Indiach. 

CIMA zapewni zespołowi Synergy Consultants zakwaterowanie oraz przelot do Indii. Reprezentanci Polski zmierzą się w Bombaju z drużynami z 24 państw i regionów. W tegorocznej edycji GBC będą to studenci z : Australii, Bangladeszu, Chin, Ghany, Hongkongu, Indii, Indonezji, Irlandii, Malezji, Birmy, Nepalu, Nowej Zelandii, Pakistanu, Filipin, Polski, Rosji, Singapuru, RPA, Sri Lanki, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Zambii oraz Bliskiego Wschodu.

Po przybyciu na miejsce zespoły walczyć będą o tytuł światowego mistrza, prezentując studium przypadku biznesowego delegatom CIMA oraz jury złożonemu z cenionych ekspertów w dziedzinie biznesu. Dzięki konkursowi studenci zyskują niepowtarzalną okazję do sprawdzenia zakresu swojej wiedzy w dziedzinie zarządzania i współzawodniczenia z najzdolniejszymi koleżankami i kolegami z całego świata. Uczestniczy globalnego konkursu mają również możliwość odbycia stażu w międzynarodowych firmach.

CIMA jest najważniejszą i największą na świecie profesjonalną organizacją zrzeszającą specjalistów ds. rachunkowości zarządczej. Instytut oferuje globalnie uznawaną kwalifikacją profesjonalną w tej dziedzinie.

Aby śledzić relacje z konkursu GBC i wesprzeć reprezentantów Polski, odwiedź profil konkursu na Facebooku. Fani mogą udostępniać zdjęcia, filmy i angażować się w dyskusje www.cimaglobal.com/gbcfacebook.

Zobacz również