Temat tygodnia
Zobacz, jak posiadanie certyfikatów może wpłynąć na wynagrodzenie.
Partner serwisu
Rozwiń

Uporządkuj swoją karierę na wiosnę!
Aplikuj na programy stażowe w Credit Suisse

Uporządkuj swoją karierę na wiosnę!
Aplikuj na programy stażowe w Credit Suisse

Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Partner serwisu
Rozwiń

Uporządkuj swoją karierę na wiosnę!
Aplikuj na programy stażowe w Credit Suisse

Synergy Consultants zwycięzcami polskiego etapu CIMA Global Business Challenge 2014

Partner sekcji
Trwa wiosenna rekrutacja do Deloitte!

Sprawdź oferty pracy i płatnych praktyk >

Partner sekcji Trwa wiosenna rekrutacja do Deloitte!

Sprawdź oferty pracy i płatnych praktyk >

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego triumfowali podczas trzeciej, krajowej edycji konkursu Global Business Challenge. Konkurs zorganizował Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) we współpracy z Barclays oraz Infosys BPO Poland, Unilever Polska oraz Deloitte Polska.
Kategoria: Wiadomości
13.06.2014
Partner sekcji
Trwa wiosenna rekrutacja do Deloitte!

Sprawdź oferty pracy i płatnych praktyk >

Partner sekcji Trwa wiosenna rekrutacja do Deloitte!

Sprawdź oferty pracy i płatnych praktyk >

Synergy Consultants będą teraz reprezentować Polskę podczas globalnego finału w Bombaju w Indiach, który odbędzie się w dniach 4-8 sierpnia. CIMA Global Business Challenge jest międzynarodowym konkursem dla studentów kierunków finansowych. Formuła konkursu pozwala na sprawdzenie zarówno wiedzy i zdolności analitycznych, jak również kompetencji miękkich, takich jak: umiejętność współpracy, komunikacji werbalnej i niewerbalnej czy autoprezentacji. Aby zakwalifikować się do finału, studenci musieli dokonać analizy opracowanego przez CIMA studium przypadku firmy produkującej ekskluzywne łodzie oraz zaproponować innowacyjne rozwiązania przedstawionych w nim problemów. 

W tym roku w Polsce do konkursu CIMA GBC przystąpiło 49 zespołów reprezentowanych przez 196 studentów. Podczas polskiego finału, który odbył się 11 czerwca w siedzibie firmy Infosys BPO Poland w Łodzi, Synergy Consultants współzawodniczyli z najlepszymi drużynami z całej Polski. Studenci walczyli o miano krajowego zwycięzcy i miejsce w światowym finale. Zespoły oceniane były w zakresie operatywności biznesowej, umiejętności prezentacji własnych pomysłów i zdolności ich argumentacji przed jurorami. Każdy z członków zespołu zdobył nagrodę rzeczową – iPada Air, a także otrzymał szansę sprawdzenia swoich kompetencji biznesowych podczas finałowego starcia ze studentami z całego świata.

- Włożyliśmy mnóstwo pracy i serca w przygotowanie się do finału CIMA Global Business Challenge. Sukces w rywalizacji z polskimi zespołami to dla nas wyróżnienie, ale i zobowiązanie w kontekście finału, który już wkrótce odbędzie się w Bombaju. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jury, złożone z profesjonalistów, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami, doceniło naszą prezentację. Przed nami kolejne wyzwanie, zmierzyć się z konkurentami w skali globalnej. – swój sukces skomentowali członkowie Synergy Consultants.

Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA Poland dodał:
- Synergy Consultants zaprezentowali świetnie opracowane studium przypadku, łącząc wiedzę i zaangażowanie z profesjonalną prezentacją, co może zaskakiwać u tak młodych, niedoświadczonych jeszcze osób. Bez wątpienia zasługują na miejsce w światowym finale. Byli najlepsi, choć ich konkurenci również prezentowali bardzo wysoki poziomi wiedzy i kreatywności, która stanowi cechę wyróżniającą polskie zespoły na tle globalnej konkurencji. Nie mam wątpliwości, że Synergy Consultants doskonale poradzą sobie podczas globalnego finału w Indiach. 

CIMA zapewni zespołowi Synergy Consultants zakwaterowanie oraz przelot do Indii. Reprezentanci Polski zmierzą się w Bombaju z drużynami z 24 państw i regionów. W tegorocznej edycji GBC będą to studenci z : Australii, Bangladeszu, Chin, Ghany, Hongkongu, Indii, Indonezji, Irlandii, Malezji, Birmy, Nepalu, Nowej Zelandii, Pakistanu, Filipin, Polski, Rosji, Singapuru, RPA, Sri Lanki, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Zambii oraz Bliskiego Wschodu.

Po przybyciu na miejsce zespoły walczyć będą o tytuł światowego mistrza, prezentując studium przypadku biznesowego delegatom CIMA oraz jury złożonemu z cenionych ekspertów w dziedzinie biznesu. Dzięki konkursowi studenci zyskują niepowtarzalną okazję do sprawdzenia zakresu swojej wiedzy w dziedzinie zarządzania i współzawodniczenia z najzdolniejszymi koleżankami i kolegami z całego świata. Uczestniczy globalnego konkursu mają również możliwość odbycia stażu w międzynarodowych firmach.

CIMA jest najważniejszą i największą na świecie profesjonalną organizacją zrzeszającą specjalistów ds. rachunkowości zarządczej. Instytut oferuje globalnie uznawaną kwalifikacją profesjonalną w tej dziedzinie.

Aby śledzić relacje z konkursu GBC i wesprzeć reprezentantów Polski, odwiedź profil konkursu na Facebooku. Fani mogą udostępniać zdjęcia, filmy i angażować się w dyskusje www.cimaglobal.com/gbcfacebook.

Zobacz również