Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

System finansowy czeka kolejny kryzys

Tak przynajmniej twierdzi John Kay, brytyjski ekonomista i profesor London School of Economist, piszący dla "Financial Times".
Kategoria: Wiadomości
07.06.2013
John Kay ostrzega przed kolejnym kryzysem w związku z niepokojącym zazębianiem się ekonomicznego systemu z zyskami w ramach tradingu, które będą odpowiadały za powstanie kolejnych baniek spekulacyjnych.

Jego zdaniem sektor usług finansowych wciąż obraca się wokół tradingu, co czyni go znacząco niestabilnym i porównuje do sytuacji gracza w kasynie.

Kay wskazuje jednak również na pozytywne aspekty ustaw mających na celu naprawić branżę finansową - głównie oddzielenie bankowości detalicznej od pozostałych operacji, zwłaszcza bankowości inwestycyjnej. Zauważa jednak, że pozostałe kraje  nie przeprowadziły strukturalnych reform, a ma tutaj na myśli głównie Stany Zjednoczone, Niemcy i Francję. Wśród banków poza Wielką Brytanią tylko UBS wprowadził do swoich struktura działania naprawcze.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również