Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Szwajcarskie banki ponownie wybiorą Polskę?

Dwie bardzo znane marki ze świata finansów, czyli UBS oraz Credit Suisse planują przenieść kolejne swoje procesy biznesowe do Polski – informuje agencja Reuters.
Kategoria: Wiadomości
16.02.2015

Jak podaje Reuters, UBS planuje otworzyć "new business solution center" (to nie jest oficjalna nazwa planowego centrum) we Wrocławiu. Za tym faktem miałoby przemawiać opublikowanie ogłoszenie w serwisie społecznościowym LinkedIn, w którym firma poszukuje managera do tego centrum. UBS w tej sprawie odmówił komentarza, natomiast Dariusz Orłowski, prezes Agencji Rozowju Aglomeracji Wrocławskiej, powiedział, że bank brał pod uwagę właśnie tę lokalizację.

Zobacz oferty pracy w sektorze BPO/SSC »

Uwolnienie kursu franka, które nastąpiło w połowie stycznia br., zdaniem dziennikarzy Reutersa obniży koszty migracji procesów z takich lokalizacji, jak Zurych czy Londyn. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku zatrudnienie pracownika w Polsce wynosiło od 50 do 60 proc. kosztów zatrudnienia na to samo stanowisko specjalisty w Szwajcarii.

Credit Suisse natomiast nie zdecydował, którą ewentualnie lokalizację wybrać w celu przeniesienia swoich procesów. Jednakże drugi co do wielkości bank szwajcarski na pewno zdecyduje się na oddelegowanie swoich procesów biznesowych do krajów, w których są niższe koszty pracy. Do końca 2017 roku planuje zaoszczędzić 200 milionów franków. Podobną sytuację mamy z UBS – tutaj bank szykuje się do oszczędności na poziomie jednego miliarda franków szwajcarskich. Realizacja planów offshoringowych tych instytucji finansowym to zatem kwestia czasu.

Wybór po raz kolejny Polski oznaczałby nowe inwestycje, a co za tym idzie powstanie kolejnych miejsc pracy dla polskich finansistów.

Źródło: www.reuters.com

Zobacz również