Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Trwa rekrutacja do Centrum Usług Biznesowych Shell w Krakowie

Krakowskie Centrum Usług Biznesowych Shell jest jednym z pięciu największych centrów usług biznesowych w Polsce oraz drugim co do wielkości w regionie małopolskim. Zatrudnia już niemal 1700 osób i wciąż prowadzi intensywną rekrutację.
Kategoria: Wiadomości
20.12.2012

Zobacz profil pracodawcy » oraz oferty pracy Shell Business Service Centre »


Krakowskie centrum Shell to jedno z sześciu centrów usług biznesowych globalnego koncernu. Pozostałe centra zlokalizowane są w Cape Town, Chennai, Kuala Lumpur, Glasgow i Manili. Ich zadaniem  jest obsługa jednostek Shell w ponad 80 państwach, zatrudniających łącznie ponad 90 tys. pracowników. Centra biznesowe Shell są odpowiedzialne za usprawnienie i realizację procesów koncernu z zakresu m.in. finansów, księgowości, zaopatrzenia, HR czy obsługi klienta. Odpowiadają za ciągłość procesową i biznesową całej firmy w jej globalnej skali.


 

Dwa nowe działy

 

Krakowskie centrum Shell rozbudowuje swoje struktury i pogłębia swoją specjalizację w prowadzeniu istotnych procesów koncernu. W tej chwili jednostka jest w trakcie przenoszenia zaawansowanych procesów do dwóch rozwijających się działów: Zaopatrzenia i Dystrybucji oraz Podatków Pośrednich.


- Trudno o bardziej kluczowy dla koncernu petrochemicznego proces niż zaopatrzenie i dystrybucja. Jego jakość decyduje o efektywności biznesu największej firmy świata. Z kolei podatki to jeden z bardziej złożonych procesów finansowych dla firmy globalnej, która prowadzi działalność biznesową w wielu krajach. Krakowski dział podatków pośrednich pracuje na wielu różnych platformach systemowych i składa rocznie kilka tysięcy deklaracji podatkowych w 23 krajach na świecie.– mówi Joanna Wańdoch, Kierownik ds.Rekrutacji, Shell Business Service Centre Kraków.

W Dziale Podatków Pośrednich kilkudziesięcioosobowy zespół ekspertów odpowiada za przygotowywanie deklaracji podatkowych i sporządzanie płatności (głównie VAT i akcyzy) dla spółek zarejestrowanych w Europie, jak również w Azji, Australii i USA.

- Zakres transakcji biznesowych, z którymi mamy do czynienia jest unikalny na polskim rynku – podkreśla Maciej Fryt, Manager ds. Operacji Podatkowych, Shell Business Service Centre Kraków. – Daje wgląd w operacje jednego z globalnych liderów branży paliwowej w wielu różnych modelach biznesowych: od spółek wydobywczych, rafinerii, spółek dystrybucyjnych, aż po firmy zajmujące się flotą samolotową i morską.Rekrutacja trwa

W związku z rozwojem centrum prowadzony jest intensywny proces rekrutacyjny. Dział Podatków Pośrednich zatrudni w najbliższych tygodniach ponad 20 osób na stanowiska specjalistyczne i menadżerskie. Poszukiwane są osoby zarówno z dużym doświadczeniem podatkowym, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją karierę.

Centrum prowadzi też stałą rekrutację do wszystkich innych działów.

- W związku ze świadczeniem usług opartych na specjalistycznej wiedzy, stale rośnie zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Dotyczy to zarówno zdobytego doświadczenia w różnych obszarach biznesowych, kompetencji miękkich, czyli doskonałego radzenia sobie w relacjach z parterami biznesowymi, jak również kompetencji językowych. Poszukujemy kandydatów posługujących się biegle językami obcymi (m.in. holenderski, czeski, francuski, niemiecki), którzy będą potrafili wykorzystać doświadczenie w konkretnym procesie, pracując międzynarodowym środowisku pracy, gdzie język obcy jest jedną z istotnych kompetencji zawodowych – mówi Joanna Wańdoch.

Do udziału w rekrutacji Centrum zachęca także absolwentów uczelni, ambitnych i znających języki obce, pragnących pracować w dużej, renomowanej, globalnej organizacji, a których doświadczenie nie pozwala jeszcze na wykonywanie specjalistycznych zadań. Takim osobom firma zapewnia ciekawe możliwości rozwoju, oferując szereg szkoleń wewnętrznych, obejmujących zarówno merytoryczną wiedzę, jak i umiejętności miękkie, jak też udział w grupach projektowych, gdzie szybko nabywają doświadczeń zawodowych, ucząc się od starszych kolegów. Centrum wspiera również pracowników podnoszących kwalifikacje w ramach m.in. programów ACCA, CIMA.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również