Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Trwają poszukiwania Dyrektora Finansowego Roku 2009

Trwa piąta edycja prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Euler Hermes, magazyn "Forbes" oraz ACCA poszukują managera odpowiedzialnego za finanse przedsiębiorstwa, który w 2009 roku wyróżnił się skutecznością w działaniu.
Kategoria: Wiadomości
08.02.2010

Ideą konkursu Dyrektor Finansowy Roku jest wybór najlepszych dyrektorów wyróżniających się skutecznością w działaniu przy zmiennych warunkach gospodarczych, profesjonalizmem oraz etyką. Promowanie i wyróżnianie CFO, jest szczególnie istotne w okresie dekoniunktury. Miniony rok był dla kadr menedżerskich przełomowym okresem i praktycznym sprawdzianem z zarządzania przedsiębiorstwem. Dyrektorzy finansowi stanęli przed wyzwaniem utrzymania płynności w spółkach, pozyskania kapitału czy też zarządzania ryzykiem kursowym w niestabilnej gospodarce.


Wyboru Dyrektora Finansowego Roku 2009 dokona kapituła niezależnych ekspertów - osób zaufania publicznego oraz aktywnych zawodowo finansistów. Kapituła wyłoni laureatów na podstawie nadesłanych ankiet oraz zebranych informacji o nich samych i o firmach, w których pracują. Głównymi kryteriami oceny będą: osiągnięcia zawodowe, kwalifikacje i wykształcenie, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej firmy, przebieg kariery zawodowej, umiejętność przezwyciężania kryzysów, solidność zawodowa i etyka, doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz wyniki ekonomiczne firmy.


Nad przebiegiem konkursu i pracami kapituły nadzór sprawuje audytor - Grant Thornton Frąckowiak.

Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony osób zgłaszających swoje osiągnięcia. Aplikacje będą przyjmowane do 5 marca. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 28 kwietnia br. w Warszawie podczas uroczystej gali, która odbędzie się podczas II Kongresu Dyrektorów Finansowych.


Szczegółowe informacje o Konkursie: ankieta zgłoszeniowa, regulamin, skład kapituły oraz relacje z poprzednich edycji są dostępne na stronie: www.dyrektorfinansowyroku.pl.


Dotychczas tytuł Dyrektora Finansowego Roku otrzymali: Adam Pieniecki z York International, Karen Burgess z TVN, Krzysztof Zoła z Złomrex oraz Tadeusz Kozaczyński z Trakcja Polska.


Jubileuszowa, piąta edycja Konkursu Dyrektor Finansowy Roku oraz II Kongres Dyrektorów Finansowych odbywają się dzięki wsparciu: BMW, BPP Professional Education, Grant Thornton Frąckowiak, IBM, Raiffeisen Bank Polska, Raiffeisen Leasing Polska oraz Randstad.

Patronat medialny nad Konkursem i Kongresem objęli: Bankier.pl, Controling i Rachunkowość Zarządcza, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Bankowa, Gazeta MSP, KarierawFinansach.pl ,Newsweek, Nowy Przemysł, PRnews.pl, Serwis FK, TOK FM oraz TV Biznes.


Dodatkowych informacji udziela: Artur Niewrzędowski, Talking Heads, tel. 509-433-874, email: an@thpr.pl.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również