Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Udowodnij, że jesteś homo innovaticus!

Weź udział w Projekcie Innowacyjnym! Projekt Innowacyjny to odpłatny czteromiesięczny staż w grupie Citi, dedykowany studentom wszystkich kierunków od II roku.
Kategoria: Wiadomości
26.10.2012
Podczas Projektu wybrane drużyny rywalizują ze sobą, zdobywają praktykę zawodową, rozwijają swój kreatywny potencjał i walczą o nagrody.

Chcesz wziąć w nim udział? Skompletuj trzyosobowy zespół i wyślij kreatywne CV swojej grupy na adres: student@citi.com. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2012 roku.

Masz pytania? Odwiedź nas podczas Dni Citi 8 listopada na Politechnice Łódzkiej i 14 listopada w SGH.

W tych dniach zapraszamy również na warsztaty!


Zapraszamy do lektury wywiadu z Piotrem Wieczorkiem, pracownikiem Citi, laureatem programu Projekt Innowacyjny.

Piotr Wieczorek, 26 lat
Management Associate w Citi

Uczelnia/kierunek: Politechnika Łódzka/Telecommunications & Computer Science, Politechnika Łódzka/Business & Technology, Coventry University/European Engineering Studies
Największe osiągnięcie zawodowe: zwycięstwo w Projekcie Innowacyjnym organizowanym przez Citi Handlowy; pomyślne przeprowadzenie Departamentu ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy przez system pracy zmianowej 
Zainteresowania: Squash, Windsurfing, Hiking, Snowboard, New Technologies
Plany zawodowe na przyszłość: Rozwój ścieżką menedżerską


Czym jest Projekt Innowacyjny? Dlaczego ten program jest ciekawszy od standardowych praktyk czy stażu?

Projekt Innowacyjny to świetny pomysł na rozpoczęcie kariery. Łączy on kreatywną atmosferę z pracą nad projektami, które mogą wpłynąć na przyszłość sektora bankowego. Co ważne, pozwala on także na kontakt z autorytetami w danej dziedzinie podczas comiesięcznych spotkań projektowych.

Jak wyglądała praca Pana zespołu w trakcie programu? Z jakimi wyzwaniami miał Pan do czynienia?

Praca za każdym razem składała się z trzech etapów. Pierwszym z nich była burza mózgów, podczas której bez żadnych ograniczeń wymyślaliśmy całą gamę rozwiązań. Następnie przychodził czas na analizę, kiedy to zastanawialiśmy się, które z nich faktycznie przyniosą korzyść klientom i organizacji oraz są choć w najmniejszym stopniu możliwe do zrealizowania. Na końcu wybieraliśmy kilka najlepszych rozwiązań i przygotowywaliśmy raport oraz prezentację.

Co sprawia, że innowacyjne podejście jest tak ważne w bankowości? 

Moim zdaniem innowacyjność jest cechą, dzięki której bank może w pozytywny sposób zaskoczyć swoich klientów, wyprzedzić ich oczekiwania, a co za tym idzie – uzyskać znaczną przewagę konkurencyjną na rynku. Konsekwencją innowacyjności jest także wprowadzanie zmian, co sprawia, że życie i praca stają się ciekawsze.

Jakie cechy charakteru najbardziej sprawdzają się w ramach programu?

Chyba nikogo nie zaskoczę, mówiąc – innowacyjność. Ważna jest także otwartość na pomysły innych i umiejętność współpracy, zdolność konstruktywnej oceny oraz analitycznego myślenia, potrzebnych do szybkiej oceny potencjału realizacji pomysłów. 

Jakiej rady udzieliłby Pan młodym studentom i absolwentom, którzy planują związać swoją przyszłość z bankowością korporacyjną, detaliczną czy operacjami oraz technologiami?

Młodym studentom polecam udział w Programach Praktyk Letnich lub Projekcie Innowacyjnym. Dla osób kończących studia lub absolwentów dobrym pomysłem jest udział w programie Rozwój na Bank, gdzie przez 2 lata, pracując w różnych jednostkach banku (4 różne rotacje), będą mogli nabrać doświadczenia i znaleźć najlepiej dopasowane do ich wymagań docelowe miejsce pracy.

Co może zyskać student, rozpoczynając współpracę z CITI w ramach Projektu Innowacyjnego?

Na pewno zyska cenne doświadczenie oraz będzie miał możliwość poznania profesjonalnych menedżerów z obszaru bankowości. Z drugiej strony ma możliwość zaprezentowania siebie z jak najlepszej strony, co może być pomocne podczas szukania przyszłego zatrudnienia.

Jaka była Pana ścieżka kariery w Citi? Czym się Pan teraz zajmuje?

Moją karierę w Citi rozpocząłem jako uczestnik Projektu Innowacyjnego, którego zostałem laureatem. Następnie zakwalifikowałem się do programu Rozwój na Bank. Aktualnie program trwa, jestem w trakcie tzw. trzeciej rotacji (z czterech) i zajmuję się m.in. restrukturyzacją jednostek biznesowych oraz modelem alokacji kosztów. Warto także wspomnieć, że wszyscy z mojej grupy z  Projektu Innowacyjnego aktualnie pracujemy w Citi.

W jakiego rodzaju szkoleniach bierze Pan udział w swojej pracy?

Na pewno podczas każdej 6-miesięcznej rotacji uczę się, jak funkcjonuje jednostka, w której aktualnie się znajduję, a także rozwijam swoje umiejętności menedżerskie angażując się w różne zadania dodatkowe. Dodatkowo korzystam z szerokiej gamy szkoleń oferowanych przez Citi m.in. z zakresu przywództwa i Project Management.

Jakie aspekty swojej pracy uważa Pan za najbardziej interesujące?

Jest to na pewno możliwość współpracy z różnymi osobami przy każdym projekcie, ciągła możliwość podejmowania nowych wyzwań oraz całkowity brak monotonii.

Jaki jest największy mit o branży, w której Pan pracuje?

Moim zdaniem największym mitem jest wizerunek pracownika banku jako osoby siedzącej cały dzień przed komputerem, która monotonnie dzieli i mnoży napotkane liczby. W rzeczywistości praca w banku jest bardzo dynamiczna, a zakres możliwych do wykonywania funkcji jest na tyle duży, że ciężko byłoby sprowadzić do jednego słowa pracę bankowca.

Czy ma Pan poczucie, że rozwija się zawodowo? Dlaczego?

Zdobywam doświadczenie oraz umiejętności, których wcześniej nie miałem, a które zbliżają mnie do zawodowego celu, który chcę osiągnąć.

Z którego pomysłu jest Pan najbardziej dumny?

Najbardziej podobał mi się pomysł dotyczący nowej formy kont bankowych, gdyż mogłem urzeczywistnić moją wizję idealnego konta, która częściowo została wprowadzona w życie.

Co przynosi Panu największą satysfakcję z pracy?

To poczucie, że ciągle się rozwijam, i świadomość pod koniec każdego dnia, że wiem i potrafię więcej niż na jego początku.


Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również