Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wrocław Career EXPO 2012 już 14 listopada!

Nowe, wrocławskie targi pracy – Wrocław Career EXPO 2012 – odbędą się już 14 listopada, w hali IASE, w godzinach 11-19. Od innych tego rodzaju wydarzeń wyróżniają się wieloma innowacjami, które zwiększają ich wartość i rzeczywistą skuteczność.
Kategoria: Wiadomości
06.11.2012
O tym, co nas spotka na targach i co należy zrobić, aby wziąć w nich udział – poniżej.

Wrocław Career EXPO skierowane jest nie tylko do studentów i absolwentów, ale również do specjalistów z różnorodnych branży. Zróżnicowanie odwiedzających ma wpływ na zróżnicowanie ofert rekrutacyjnych w firmach – oprócz dominujących zwykle praktyk i staży, najwięcej propozycji dotyczy stałej pracy. Swój udział w targach potwierdziło 60 firm otwierających wiele różnorodnych ścieżek kariery, w tym: AmRest (gastronomia), Nokia Siemens Networks, IBM, Capgemini (informatyka), Credit Suisse, ING Bank Śląski (finanse), WABCO (automotive), KRUK (windykacja), Fagor Mastercook (produkcja, handel), Grupa Osadkowski (rolnictwo), Leroy Merlin (sprzedaż). Wiele firm na targach jest również po to, aby pośredniczyć w kontakcie z pracodawcą lub informować gości o możliwościach rozwoju w danym segmencie, np. Randstad, Pracuj.pl, ambasada Kanady czy Komisja Europejska. Z większością z nich można zapoznać jeszcze przed targami, dzięki wirtualnej broszurze targowej znajdującej się na stronie www.careerexpo.pl/broszura.

Targi wzbogacone są o szkolenia, które rozpoczną się już o godz. 9:00, a zakończą o 20:00. Ich tematyka dotyczy głównie rozwijania w sobie praktycznych umiejętności, takich jak zarządzanie czasem, przygotowanie atrakcyjnych dokumentów aplikacyjnych, odkrywanie swoich talentów czy konsekwentne osiąganie celów. 
Zarówno udział w targach, jak i szkoleniach, jest bezpłatny, choć rejestrowany. Można to zrobić albo tuż przed wejściem na halę, za pomocą udostępnionych formularzy, albo poprzez serwis internetowy www.careerexpo.pl. Zalecana jest ta druga możliwość, ponieważ tylko ona otwiera odwiedzającemu dostęp do bieżących ofert pracy, zapisów na szkolenia, najświeższych informacji, a także umożliwia wydrukowanie biletu, którego posiadania na targach gwarantuje wzięcie udziału w wielkim losowaniu nagród, gdzie obok kursów językowych, elektroniki i zaproszeń do restauracji można będzie wygrać najnowszego iPada mini.

Na Wrocław Career EXPO najlepiej zarezerwować sobie około kilku godzin. To optymalny czas, aby na spokojnie zapoznać się z propozycjami pracodawców, wziąć udział w szkoleniu i nie przegapić najważniejszych wydarzeń odbywających się na scenie (konkursy, prezentacje itp.). Na potrzeby gości w tym samym budynku znajduje się otwarta przez cały czas stołówka i kawiarnia. 

Targi Wrocław Career EXPO są cyklicznym wydarzeniem – kolejna edycja przewidziana jest na wiosnę 2013. Z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy zarówno firmy, jak i odwiedzających, a o przewidywanym sukcesie świadczyć może chociażby fakt, że już pierwsza odsłona przedsięwzięcia zdążyła zapracować sobie na tytuł największych (posiadających największą ilość zaangażowanych firm) targów pracy na jesień 2012 roku w Polsce.

Kiedy: 14 listopada, godz. 11:00-19:00 (targi); 9:00-20:00 (szkolenia)
Gdzie: hala IASE, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kto: studenci, absolwenci, specjaliści
Partner Strategiczny: AmRest Sp. z o.o.
Dominujące profile firm: informatyka, finanse, marketing, sprzedaż, automoive, produkcja itd.
Jak: rejestracja gości tuż przed wejściem na halę lub w serwisie www.careerexpo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź Wrocław Career EXPO również na Facebooku: www.facebook.com/pl.careerEXPO
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również