Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Współczesny polski księgowy coraz mniej stereotypowy

Finansiści z całej Polski przez trzy miesiące walczyli o dominację w konkursie "Księgowi Przyszłości". Dzięki niemu mogli udowodnić, że są znakomitymi fachowcami doceniającymi także zabawę, którą konkurs umożliwiał.
Kategoria: Wiadomości
23.06.2014
Pasjonaci sportów ekstremalnych, miłośnicy zwierząt, domorośli artyści sztuk wszelakich, nowocześni rodzice, fani zdrowego żywienia, aktywni sportowcy, kobiety z zarządów wielkich firm, mężczyźni odreagowujący zawodowy stres dzięki pieczeniu ciasteczek - to osoby, które na co dzień pracują jako księgowi. Stanowią dowód, iż utrwalany przez lata wizerunek nudnego, zasadniczego księgowego jest kompletnie nieprawdziwy. 

- Konkurs „Księgowi Przyszłości” pokazał, że należy zaprzestać powielania stereotypu nudnych, zarozumiałych księgowych, ponieważ ten zawód w trakcie ostatnich lat mocno ewoluował i przeszedł znaczącą zmianę wizerunkową. Nasi uczestnicy udowodnili, że współcześni księgowi podążają za trendami, wdrażają do swej pracy nowoczesne technologie oraz posiadają niebanalne pasje, w których realizują się w czasie wolnym - komentuje Jadwiga Wojtas, Dyrektor ds. Produkcji i Rozwoju systemu enova365 z firmy Soneta, współorganizator konkursu „Księgowi Przyszłości”.

W konkursie "Księgowi Przyszłości" wzięło udział ponad 450 trzyosobowych drużyn, rywalizujących w rozwiązywaniu testów, umieszczonych na specjalnej platformie internetowej, dostępnej na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl. Uczestnicy wykazywali się wiedzą i zdobywali nowe doświadczenia. Konkurs prowadzony był w dwóch równoległych edycjach - zawodowych księgowych i pretendujących do tego zawodu studentów. Uczestnicy udowodnili, że mają pojęcie nie tylko o VAT, odpisach i fakturach, ale równie sprawnie zarządzają czasem, pracują zespołowo, są kreatywni i potrafią przekonywać do swoich racji. W ścisłym finale nawet przed publicznością nie tracili opanowania.
 
- Dla mnie jako organizatora konkursu bardzo budujące jest to, że zarówno drużyny zawodowe, jak i te studenckie świetnie poradziły sobie z zadaniami, które sprawdzały nie tylko ich wiedzę i przygotowanie merytoryczne, ale również umiejętność współpracy. Wybór rywalizacji grupowej okazał się bardzo dobrą decyzją – powiedziała po finale dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Uroczysta Gala Finałowa stanowiła podsumowanie konkursu. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla warszawskich finansistów. Stylowe wnętrza Teatru Stanisławowskiego, mieszczącego się w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich, zapełniły się księgowymi, a także przedstawicielami świata nauki i biznesu. Licznie reprezentowane były najlepsze uczelnie ekonomiczne i te mające finansowe kierunki w swojej studenckiej ofercie. Na bankiecie w Starej Pomarańczarni pojawili się również prezesi banków, klubów i stowarzyszeń zrzeszających ludzi biznesu i finansów oraz znane, warszawskie osobistości.

"Księgowymi Przyszłości" zostali: 

Edycja zawodowa
I miejsce: „TAXandROSES” - Katarzyna Kuras, Maria Panasiuk, Emilia Serwicka
II miejsce: „MISP13” - Małgorzata Batko-Barnowska, Alina Hrynczuk, Justyna Stempel
III miejsce: „Perły Księgowości” – Agnieszka Jaworska, Alicja Łowczynkowska-Wójcik, Monika Łukaszewicz

Edycja studencka:
I miejsce: „Zbiegli Rewidenci” - Karol Ilba, Robert Obidziński, Katarzyna Trznadel 
II miejsce: „RachuCiachu” - Joanna Celeda, Agnieszka Chrustowska, Paulina Gradzik
III miejsce: „Księgowe bez VAT” – Klaudia Krzan, Sylwia Panas, Małgorzata Żurek

Nagroda specjalna dla firmy - pakiet enova365 o wartości 40 000 zł
Dr. Max - TAXandROSES

Organizatorzy już dziś zapraszają na przyszłoroczną edycję konkursu!

Zobacz również