Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wystartował EY Financial Challenger

Eksperci z działu doradztwa transakcyjnego Ernst & Young po raz kolejny przygotują zadania dla studentów biorących udział w konkursie EY Financial Challenger.
Kategoria: Wiadomości
20.10.2010

Konkurs, skierowany do studentów wydziałów ekonomicznych i finansowych, jest doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej.


Konkurs EY Financial Challenger oparty jest na cyklu studiów przypadku, które pozwolą uczestnikom zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie będące uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Studenci będą uczestniczyć w transakcjach, doradzać klientom, poszukiwać optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. W kilkuosobowych zespołach przeprowadzą transakcje sprzedaży lub kupna spółki, wykonają jej wycenę i przygotują analizy finansowe. Będą odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji i przekonanie klienta do swoich racji. Zwycięstwo w konkursie, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych i pieniężnych, daje przede wszystkim możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young.


Konkurs to zderzenie wiedzy teoretycznej zdobywanej na wyższych uczelniach z rynkową praktyką transakcyjną - studenci mogą sprawdzić czy są przygotowani do codziennych wyzwań rynku M&A. Myślę, że konkurs EY Financial Challenger to jedyna w swoim rodzaju możliwość praktycznego ocenienia się. Dla każdego studenta jest to także szansa sprawdzenia czy rzeczywiście interesuje go ten fragment świata finansów oraz bardzo „bolesnego" uświadomienia sobie, ile jeszcze musi się nauczyć. Myślę, że to bardzo dobra rekomendacja na ostatni rok lub dwa lata studiów. Konkurs to również bilet wstępu na praktyki do zespołu Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young, a dla nas - jest to możliwość wybrania kilku nieoszlifowanych diamentów - mówi Bartłomiej Smolarek, Dyrektor w Dziale Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.


Uczestnicy EY Financial Challenger podkreślają, że udział w konkursie motywuje ich do poszerzania swojej wiedzy w zakresie finansów przedsiębiorstw. Kolejnym krokiem są dla nich praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.


Zobacz oferty praktyk i staży w doradztwie transakcyjnym »


- W ubiegłym roku wielu finalistów konkursu znalazło zatrudnienie w naszej firmie. Dla większości z nich przygoda z Financial Challenger'em zakończyła się prawdziwym sukcesem - podjęciem pracy w największej firmie doradczej w Polsce - przekonuje Anna Woźniak, Manager ds. Rekrutacji w Ernst & Young. Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać do 26 listopada br.


Więcej informacji na temat poszczególnych etapów konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie organizatora.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również