Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zaangażowanie księgowych liczy się najbardziej według dyrektorów finansowych

Najważniejszym wskaźnikiem przy wyborze usług księgowych przez dyrektorów finansowych małych i średnich firm jest zaangażowanie - wynika z badania SKS Business Survey.
Kategoria: Wiadomości
20.05.2013
W badaniu, przeprowadzonym przez firmę doradczą dla sektora MŚP - SKS Business Services - wzięło udział ponad stu dyrektorów finansowych. 87 proc. z nich wskazało zaangażowanie jako jeden kluczowych czynników przy wyborze usług księgowych dla ich firm.

Koszt usługi ma również ogromne znaczenie, ale 53 proc. dyrektorów finansowych zapłaciłaby więcej za lepsze rozwiązania wspierające procesy finansowo-księgowe w ich firmach. Aż dwie trzecie ankietowanych liczyłaby również na dodatkowe wsparcie biznesowe w obrębie doradztwa podatkowego oraz budżetowania.


- Średnie i małe firmy chcą działać tak samo efektywnie jak globalni gracze - podsumowuje wyniki badania Sanjay Swarup, dyrektor SKS Business Services. - Wydaje się, że wiele firm zarządza procesami finansowo-księgowymi przy pomocy tradycyjnych narzędzi i metod oczekując od swoich księgowych nadzwyczajnych umiejętności przy równoczesnym braku dostępu do najnowszych technologii, ktore pozwalają na tworzenie bardziej przejrzystych i wyczerpujących raportów. A to zdecydowania pomaga w zarządzaniu wydajnością firmy i jej kosztami.


Paradoksalnie, firmy tego sektora obawiają się rozwiązań offshoringowych ze względu na kulturowe i językowe bariery.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również