Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zainaugurowano konkurs BANRISK w Poznaniu

16 stycznia 2014 roku sesją szkoleniową w poznańskim oddziale Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przy ulicy Klasztornej 24/25 w Poznaniu zainaugurowano Konkurs BANRISK – Liga Akademicka 2013/2014.
Kategoria: Wiadomości
20.01.2014
Zdj. Inauguracja konkursu BANRISK w Poznaniu
Jest to szkolenie o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w którym wykorzystywana jest gra symulacyjna z zakresu zarządzania finansowego bankiem BANRISK – the Stanford Game.
 
W BANRISKU zespoły tworzą zarządy wirtualnych banków, które będą działały w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym, symulowanym przez program komputerowy. Uczestnicy będą podejmowali 8 strategicznych decyzji dotyczących m.in. wyceny produktów, polityki kredytowej, struktury kapitałowej, zatrudnienia i polityki wynagrodzeń, rozwoju sieci bankowej. Miarą sukcesu w grze będzie wzrost ceny akcji wirtualnego banku na giełdzie BANRISK.

Organizatorem przedsięwzięcia i jedynym licencjonowanym użytkownikiem gry w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości, który wykorzystując doświadczenia z kilkunastu edycji Konkursów organizowanych dotychczas z udziałem pracowników banków przygotował drugą edycję dedykowaną zespołom studenckim. Tym razem Konkurs jest prowadzony równolegle w trzech regionach:
- Liga Akademicka Zachód – Poznań
- Liga Akademicka Centrum- Warszawa
- Liga Akademicka Południe – Kraków

W sesji inauguracyjnej w Poznaniu wzięło udział 8 zespołów z następujących uczelni: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie, Uniwersytet Gdański w Gdańsku, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podczas sesji w Poznaniu przedstawiciel Kapituły Konkursu, prof. dr. hab. Jan Szambelańczyk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powiedział:

- Ryzyko to jedna z kluczowych kategorii pośrednictwa finansowego. Kto potrafi zarządzać ryzykiem, ten zwycięży. Dodał także, iż należy pamiętać, że ryzyko dotyczy każdego aspektu naszego życia i dlatego umiejętność jego opanowania jest niezwykle przydatna. Kompetencje, które teraz nabywamy, mogą pomóc nam w przyszłości, gdy będziemy musieli np. przekwalifikować się w pracy. Profesor pogratulował studentom udziału w grze i dodał: - Życzę Wam sukcesów, a także tego, abyście z Konkursu wynieśli dużo umiejętności dla siebie, które potem wykorzystacie w przyszłości.

Małgorzata Gromiec, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Warszawskim Instytucie Bankowości, otwierając sesję podkreślała również, że najważniejsze nie są miejsca w rankingu końcowym, ale wiedza i umiejętności, jakie studenci wyniosą z tego nowego dla nich doświadczenia Bowiem BANRISK – Liga Akademicka to przede wszystkim inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Podczas gry studenci zarządzający wirtualnymi bankami będą mieli okazję sprawdzić się w podejmowaniu decyzji w zmiennych  warunkach i konkurencyjnym otoczeniu, a także zdobyć doświadczenie w intensywnej pracy zespołowej.

W trakcie zajęć uczestnicy, pod opieką doświadczonego Mentora WIB, Michała Bellwona, poznawali zależności pomiędzy decyzjami zarządczymi i potencjalnymi wynikami finansowymi ich banków. 

Przed nami jeszcze kolejne sesje inauguracyjne: 21 stycznia 2014 roku w Krakowie oraz  23 stycznia 2014 roku w Warszawie.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Udział w Konkursie jest bezpłatny. Patronem Konkursu jest Związek Banków Polskich, a partnerami Centrum Informacji Gospodarczej oraz Biuro Informacji Kredytowej SA, które proponuje uczestnikom BANRISK – Liga Akademicka możliwość udziału w dodatkowym zadaniu.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.szkola-ryzyka.pl i na FB www.facebook.com/BanriskLigaAkademicka 

Patronami medialnymi są: Miesięcznik Finansowy BANK, portal aleBank.pl, portal  Bankier.pl, serwis PRNEWS.pl, portal Kariera w Finansach, magazyn Eurostudent, portal Studentnews.pl, portal pokonac-rynek.pl.

Zobacz również