Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zatrudnienie w bankach po pierwszym kwartale 2015 roku

Sektor bankowy ciągle się kurczy. Serwis PRNews.pl przebadał zatrudnienie w 18 bankach, posiadających swoje placówki w Polsce. Kto zwolnił, a kto zatrudnił?
Kategoria: Wiadomości
08.06.2015

Ubywa etatów w bankowości. W porównaniu do ostatniego kwartału 2014 roku połowa banków zdecydowała się na uszczuplenie kadr od stycznia. Pozostała dziewiątka postawiła na specjalistów i w ciągu ostatnich trzech miesięcy zatrudniała. Liczby są jednakże bezwzględne. Z pewnością nie możemy mówić o stabilności zatrudnienia w bankowości – ubyło więcej etatów, niż liczba nowo zatrudnionych. Banki zredukowały swoje kadry o 1011 etatów oraz zwiększyły zatrudnienie o 487 stanowisk. Raiffeisen Polbank nie podał nam danych o zatrudnieniu po pierwszym półroczu.

Zobacz oferty pracy w bankowości »

Kto okazał się rekordzistą? Wśród banków, które zdecydowały się na zwolnienia swoich pracowników, znalazły się Bank Zachodni WBK (278 etatów), niedawno zakupiony przez PZU Alior Bank (253 etaty), Bank BGŻ (169 etatów) oraz BNP Paribas Bank (39 etatów). Zatrudniały natomiast: Bank Pekao (119 etatów), mBank (77 etatów), Citi Handlowy (67 etatów) oraz Santander Consumer Bank (72 etaty).

Zobacz oferty pracy w bankowości »

Bank Zachodni WBK od czasu fuzji z Kredyt Bankiem porządkuje swoją sieć placówek. Na ten rok zapowiedział redukcję sieci o około 50 placówek, co pociągnie za  sobą na pewno zmiany w strukturze zatrudnienia – czytamy w raporcie. Pozostałe zwolnienia również wynikają z konsolidacji rynku usług bankowych oraz dystrybucji produktów bankowych nowymi kanałami, jak np. rozwiązania mobile banking.

Na podst. www.prnews.pl

Zobacz również