Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zostań absolwentem przyszłości dzięki Y2BF

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Youth to Business Forum. Po Warszawie i Krakowie przyszedł czas na Poznań. Rozmawiamy z organizatorem tego wydarzenia.
Kategoria: Wiadomości
19.05.2014
Dorota Bandosz
Student: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Kierunek studiów: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Moje silne strony: zarządzanie czasem, odpowiedzialność i obowiązkowość
Za 10 lat będę: zajmować kierownicze stanowisko w dziale zarządzania jakością
Zainteresowania: sport szczególnie jazda konna, podróże
 
Jakich ekspertów będzie gościć Y2BF w Poznaniu? Co mogą zyskać uczestnicy Waszej konferencji?
 
Jak wiadomo obecny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wiele wymagań, które często są trudne do spełnienia przez młodych ludzi. Tak narodził się pomysł na hasło przewodnie tegorocznej edycji Poland Youth to Business Forum w Poznaniu "Absolwent przyszłości". Podczas konferencji chcemy skupić się na studentach, którzy w niedalekiej przyszłości staną się absolwentami. Pragniemy, aby nawiązali oni dialog z ekspertami (praktykami biznesu), którzy pomogą uczestnikom przygotować się do działania, aby mogli odważnie wkroczyć na rynek pracy, nie bojąc się jednocześnie porażek.  Tegoroczne wydarzenie opiera się na unikalnej i bardzo interaktywnej formule: inspiracja, zaangażowanie oraz działanie. Prelekcje naszych ekspertów mają na celu zainspirować uczestników chcemy również ich zaangażować poprzez wartościowe oraz pełne praktycznych przykładów warsztaty. Na koniec chcemy, aby nasi delegaci zaczęli działać i realizować swoje śmiałe pomysły. Dla naszych uczestników przygotowaliśmy dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
 
"New is better" – na podstawie tej prostej maksymy rozwija się gospodarka oparta na wiedzy? Czy młodzi Polacy nie boją się przypadkiem innowacyjności i ryzyka z nią związanego?
 
Coraz więcej młodych Polaków zastanawia się nad założeniem własnego biznesu. Niestety nie zawsze są to innowacyjne pomysły, dlatego młode przedsiębiorstwa często nie istnieją dłużej niż dwa lata. Kluczem do sukcesu nie jest rozbudowana wiedza, tylko pomysł! Dlatego na poznańska edycję Poland Youth to Business Forum zaprosiliśmy m.in. Bartka Rycharskiego, który założył na II roku studiów firmę Film Ponit czy też Jakuba Tabędzkiego, który jest współzałożycielem portalu Uczestnicy.pl. Chcemy pokazać uczestnikom naszej konferencji, że wystarczy mieć pomysł i wytrwale dążyć do jego realizacji tak jak nasi prelegenci.
 
Innowacyjność i przedsiębiorczość coraz częściej kojarzy się z tym, co wirtualne. Jak pokazują biografie największych gigantów internetu, możemy mówić o miliarderach z przypadku. Czy Państwa zdaniem wchodząca na rynek pracy Generacja Z okaże się ważną częścią tzw. klasy kreatywnej czy raczej – czego obawiają się komentatorzy rynku – będzie ona wyłącznie konsumentem innowacyjnych produktów?    
 
Niestety system polskiej edukacji nie sprzyja rozwojowi kreatywności. Dzięki powszechnie dostępnemu internetowi Generacja Z czerpie inspiracje z zagranicy i, jeżeli ktoś ma chęci, jest w stanie rozwinąć swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie. Oczywiście dwudziestolatkowie są głównymi konsumentami nowych technologii, ale dzięki temu mogą tworzyć doskonalsze i nowe sprzęty, które odpowiadają ich oczekiwaniom.
 
Czy w przyszłym roku organizacja AIESEC planuje organizację Y2BF w innych miastach? Co w ogóle zadecydowała o wyborze tych trzech miast – Warszawy, Krakowa i Poznania?
 
Tak, AIESEC planuje zorganizować kolejną edycję Poland Youth to Business Forum. Jednak gdzie dokładnie odbędą się kolejne edycje, zależy od wielu czynników, takich jak np. sytuacja komitetów lokalnych. Komitety w Warszawie, Krakowie i Poznaniu działają bardzo sprawnie, jak również są to miasta, w których uczy się bardzo dużo studentów, dlatego między innymi nasz projekt cieszy się tak dużą popularnością.

Zobacz również