mFinanse S.A.
Łódź, łódzkie
Bankowość, Kontroling

Podobne oferty pracy

Od nas dostaniesz:

Prywatną opiekę
medyczną
Kartę
sportową
Atrakcyjne
miejsce pracy
w Centrum Łodz
Swobodny
dress code
Możliwość
rozwoju w
ramach Grupy
mBanku
Pyszną kawę
i owoce
Chcesz więcej?

mBank ostrzega:
Praca z nami grozi przyjemnością codziennych zadań!
Manager Biura Kontroli Wewnętrznej i Ryzyka
miejsce pracy: Łódź, nr referencyjny: M_Kontrola07.19

Potrzebne Ci będzie:

  • minimum 7 lat doświadczenia w obszarach zarządzania ryzykiem, kontroli lub audytu wewnętrznego w banku lub instytucji z sektora pośrednictwa finansowego
  • minimum 3 lata doświadczenia w zarządzaniu zespołem
  • poparta doświadczeniem znajomość standardów i metodologii kontroli wewnętrznej
  • znajomość Prawa Bankowego, RODO, Ustawy o Kredycie Konsumenckim, Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami
  • rozumienie procesów sprzedażowych produktów finansowych
  • zorientowanie na identyfikowanie zagrożeń i umiejętność ich mitygacji
  • dociekliwość w prowadzeniu czynności kontrolnych i dokładność w opisywaniu zidentyfikowanych zjawisk
  • potwierdzona doświadczeniem umiejętność rekomendowania rozwiązań o charakterze naprawczym i ograniczającym ryzyko w skali mikro i makro
  • poczucie odpowiedzialności i umiejętność obrony stanowiska w zakresie zidentyfikowanych ryzyk i nieprawidłowości
  • terminowość w realizacji projektów kontrolnych
  • dyspozycyjność oraz gotowość do pracy zadaniowej
  • wysoka samodzielność w działaniu
  • ponadprzeciętna zdolność analitycznego myślenia i wyciągania logicznych wniosków
  • doskonale rozwinięte zdolności komunikacyjne
  • zaawansowana znajomość MS Excel
  • wykształcenie wyższe
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Twoje zadania:

  • zarządzanie i rozwój zespołu wykwalifikowanych kontrolerów wewnętrznych
  • planowanie kontroli w cyklu rocznym oraz nadzór na terminowością realizacji projektów kontrolnych
  • prowadzanie kontroli o charakterze cyklicznym i doraźnym na terenie całego kraju
  • prowadzenie postępowań w zakresie „fraud prevention”
  • identyfikacja i analiza ryzyka występującego w kontrolowanych obszarach
  • wydawanie rekomendacji o charakterze naprawczym i prewencyjnym
  • stałe doskonalenie metodologii kontroli i implementacja nowych mechanizmów kontrolnych
  • wsparcie Zarządu i wszystkich jednostek organizacyjnych w zakresie zarządzania ryzykiem
  • nadzór oraz prowadzeniem kontroli w sieci sprzedaży i centrali zgodnie z wytycznymi Spółki
  • sporządzanie protokołów i sprawozdań oraz prezentowanie wyników na wszystkich poziomach zarządzania
  • ciągła weryfikacja jakości i terminowości realizacji zaleceń pokontrolnych
  • ocena obowiązujących procedur w kontrolowanych obszarach
  • przewodzenie oraz nadzór nad efektywnym funkcjonowaniem stałych i doraźnych organów decyzyjnych (np. Komitet Ryzyka)

Oferujemy zatrudnienie w oparciu o własną działalność gospodarczą lub na umowę o pracę

Poziom stanowiska
Kierownik