Michael Page
Data aktualizacji: 2020-04-22
Warszawa, mazowieckie
Księgowość, BPO/SSC

Starszy specjalista ds. księgowości

Warszawa35545_MP_PL

Naszym klientem jest międzynarodowa instytucja finansowa o gruntowanej pozycji na rynku.
Oferujemy
  • możliwość rozwoju na stanowisku w międzynarodowej firmie,
  • szansa na realizację swoich pomysłów,
  • nadanie kierunku, w którym będzie rozwijać się polityka personalna,
  • stabilne zatrudnienie.
Opis stanowiska
  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie kont księgi głównej,
  • przygotowanie kalkulacji podatkowych będących podstawą do sporządzenia deklaracji podatkowych VAT i CIT,
  • uzgodnienia raportów VAT z zapisami na kontach,
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,
  • nadzór nad poprawnością działania systemów informatycznych w zakresie wymogów związanych z VAT,
  • przygotowywanie specyfikacji użytkownika systemów informatycznych w tym zakresie, zgłaszanie i monitorowanie modyfikacji i usprawnień w systemie,
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych,
  • wsparcie w tworzeniu nowych procedur, aktualizacja i weryfikacja istniejących (również w języku angielskim),
  • księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.
Profil kandydata
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość),
  • minimum 4 letnie doświadczenie pracy w księgowości lub kontrolingu (doświadczenie w bankowości lub spółce leasingowej będzie dodatkowym atutem),
  • wysokie zdolności analityczne oraz bardzo dobra znajomość MS Excel oraz MS Access,
  • mile widziana znajomość SAP oraz doświadczenie przy wdrożeniach systemów,
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych (w szczególności CIT i VAT), umiejętność zarządzania projektami.

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista