PwC
Data aktualizacji: 2020-11-26
Warszawa, mazowieckie
Konsulting

PwC to sieć ponad 250 000 tysięcy pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

PwC to sieć ponad 250.000 pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry. Be who you are and be a game changer.

W zespole Forensic Technology Solutions PwC specjalizujemy się w realizacji projektów z obszaru doradztwa Software Asset Management, w tym audytów i optymalizacji licencji kluczowych producentów jak również w prowadzeniu wdrożeń wiodących narzędzi SAM na rynku. Pomagamy naszym klientom w pełni wykorzystywać benefity i korzyści z inwestycji w technologię IT jak również unikać ryzyk. Nasze działania koncentrują się na opracowaniu najefektywniejszych i innowacyjnych rozwiązań, a wszystko to z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Konsultant/Starszy konsultant w obszarze Software Asset Management („SAM”)

Zadania:

  • Weryfikacja wykorzystania oprogramowania z uwzględnieniem warunków licencjonowania dla takich dostawców jak m.in.  Microsoft, VMware, SAP, Oracle i/lub IBM (wiedza z zakresu innych dostawców mile widziana);

  • Przygotowywanie bilansów licencyjnych dla wybranych dostawców IT;

  • Analiza kontraktów z dostawcami IT i innych dowodów licencyjnych;

  • Optymalizacja wykorzystania licencji różnych dostawców oprogramowania oraz optymalizacja kosztów IT w organizacjach;

  • Wdrożenie procesów i procedur Software Asset Management u klientów;

  • Zarządzanie projektami IT w obszarze Software Asset Managementu;

  • Uczestniczenie w projektach wdrożeniowych topowych narzędzi do zarządzania aktywami IT (ITAM);

  • Wsparcie klientów w negocjacjach warunków umów licencyjnych;

  • Ciągły rozwój w obszarze nowości dotyczących licencjonowania.

Czego oczekujemy?

  • 2-5 lat doświadczenia w obszarze Software Asset Management (na stanowiskach audytorów licencji, konsultantów licencyjnych, Software Asset Manager i pokrewnych);

  • Bardzo dobrej znajomości licencjonowania m.in. takich dostawców jak Microsoft i/lub IBM czy Oracle, SAP (wiedza na temat licencjonowania innych dostawców będzie dodatkowym atutem);

  • Znajomość wiodących narzędzi Software Asset Management takich jak Snow Software i Flexera;

  • Znajomość metodyki ITIL;

  • Silne umiejętności analityczne;

  • Podstawowej wiedzy w zakresie IT, infrastruktury IT, chmury, oprogramowania, znajomości sieci;

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie);

  • Wiedza w zarządzaniu aktywami IT (ITAM) i znajomość normy ISO 19770-1 potwierdzona certyfikatami (CSAM, Verafirm, Microsoft SAM) będzie dodatkowym atutem.

Co oferujemy?

  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;

  • Praca w zespole świadczącym usługi dla klientów z różnych sektorów, udział międzynarodowych projektach;

  • Możliwość pracy zdalnej;

  • Atrakcyjne warunki wynagrodzenia wraz z pakietem socjalnym;

  • Możliwość poszerzania swoich kompetencji i zdobywania nowych umiejętności z informatyki śledczej, cyberprzestępczości i analizy danych;

  • Pracę w bardzo dobrej atmosferze wśród kreatywnych ludzi o różnych kompetencjach i profilach zawodowych.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., lub inna spółka z sieci PwC, do której kierowana jest aplikacja - lista spółek: https://www.pwc.pl/pl/o-nas/lista-spolek-pwc.html z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11 (dalej jako: PwC lub administrator). Administrator będzie przetwarzał dane osobowe w celu przeprowadzenia rekrutacji na oferowane stanowisko. Po wyrażeniu odrębnej zgody, dane osobowe będą przetwarzane również w celu udziału w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez PwC oraz wysyłania powiadomień o ofertach pracy w PwC i o wydarzeniach związanych z pracą, które organizowane są przez PwC lub z udziałem PwC (np. targi pracy). Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce Prywatności.