PKP Intercity S.A.
Data aktualizacji: 2020-12-08
Warszawa, mazowieckie
Podatki
PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który uruchamia ok. 380 pociągów dziennie. Łączy centra miast oraz ośrodki turystyczne, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Zatrudnia 8,5 tys. pracowników w całym kraju.
Specjalista w wydziale podatków, biuro finansów i rachunkowości
Warszawa

Zakres zadań obejmuje:

  • wsparcie zespołu podatkowego w zakresie kompleksowej obsługi Spółki w obszarze VAT, CIT, PCC i podatku od nieruchomości, w tym identyfikacja obszarów potencjalnego ryzyka podatkowego i formułowanie rekomendacji podatkowych,
  • weryfikacja umów, porozumień i innych dokumentów w aspekcie podatkowym,
  • monitorowanie zmian w przepisach i orzecznictwie podatkowym,
  • analiza i dostosowywanie procesów i procedur obowiązujących w Spółce do zmieniających się przepisów prawa podatkowego,
  • wsparcie zespołu podatkowego w kalkulacji podatków i przygotowywaniu deklaracji podatkowych (w szczególności VAT, CIT) oraz w procesie realizacji obowiązków z zakresu cen transferowych (TP),
  • współpraca z organami skarbowymi w trakcie czynności sprawdzających i kontrolnych oraz przygotowywanie niezbędnej dokumentacji.

Wymagania:

  • uprawnienia doradcy podatkowego,
  • wyksztalcenie wyższe (prawo, ekonomia, finanse),
  • minimum 4 letnie doświadczenie w pracy związanej z zagadnieniami podatkowymi,
  • bardzo dobra znajomość przepisów dotyczących prawa podatkowego oraz ciągła aktualizacja wiedzy, umiejętność wykorzystywania przepisów w praktyce,
  • dobra organizacja pracy własnej, dokładność, odpowiedzialność za powierzone zadania,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy:

  • pracę u największego pracodawcy na rynku przewozów kolejowych,
  • benefity pozapłacowe m.in. zniżka na przejazdy kolejowe, pakiety medyczne i sportowe, dofinansowanie do nauki i szkoleń, dofinansowanie do wczasów,
  • wsparcie aktywności sportowych – drużyny firmowe,
  • dodatkowy dzień wolny w roku - 25.11. Dzień Kolejarza,
  • pracę na odpowiedzialnym stanowisku,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w dynamicznym środowisku,
  • narzędzia niezbędne do pracy,
  • pracę w oparciu o umowę o pracę.
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista