PwC
Data aktualizacji: 2021-03-11
Poznań, wielkopolskie
Podatki, Konsulting, Księgowość

Podobne oferty pracy

Capgemini Polska
Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole
PwC to sieć ponad 250 000 tysięcy pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

PwC to sieć ponad 250.000 pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

Konsultant w Zespole CIT (Corporate Tax)

Zakres obowiązków:

  • analiza przepisów, interpretacji oraz orzecznictwa w celu oceny skutków podatkowych i regulacyjnych określonych transakcji;

  • przygotowywanie projektów pism, porad oraz innej korespondencji;;

  • udział w przeglądach podatkowych oraz przygotowywaniu kalkulacji i rozliczeń podatkowych w zakresie CIT;

  • współpraca z bardziej doświadczonymi kolegami, w szczególności poprzez wsparcie ich w rozwiązywaniu problemów/zagadnień podatkowych przedstawianych przez klientów.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe;

  • minimum rok doświadczenia w doradztwie podatkowym (w szczególności w zakresie samodzielnej analizy przepisów prawa podatkowego, interpretacji i orzecznictwa oraz przygotowywaniu projektów pism procesowych, porad podatkowych lub prowadzeniu przeglądów i kalkulacji itp.)

  • dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole oraz efektywnej komunikacji z klientami oraz współpracownikami;

  • umiejętność identyfikowania problemów i aktywnego poszukiwania rozwiązań;

  • chęć podejmowania nowych wyzwań i zaangażowanie do rozwoju osobistego w dziedzinie doradztwa podatkowego;

  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie;

  • dobra znajomość pakietu Ms Office;

  • dobra znajomość przepisów podatkowych ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawnych;

  • umiejętność poprawnego, logicznego formułowania porad i pism w języku polskim i angielskim;

  • umiejętność sprawnego zarządzania zadaniami w czasie;

  • uprawnienia doradcy podatkowego lub radcy prawnego oraz doświadczenie księgowe będą dodatkowym atutem.

Nasza oferta:

  • dobra, koleżeńska atmosfera pracy i kultura wzajemnego wsparcia;

  • atrakcyjne wynagrodzenie z pakietem dodatkowych świadczeń i bonusów;

  • możliwość rozwoju merytorycznego w zakresie prawa podatkowego, a w aspekcie długoterminowym rozwijanie specjalizacji w określonej dziedzinie;

  • możliwość budowania kompetencji w zakresie doradztwa przy rozwiązywaniu realnych problemów klientów w ramach ciekawych, złożonych projektów;

  • dostęp do szkoleń oferowanych w ramach firmy;

  • bardzo dobra atmosfera pracy;

  • elastyczne godziny pracy;

  • możliwość pracy i awansu w jednej z najlepszych i największych firm doradczych na świecie;

  • bezpośrednia współpraca z osobami z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa podatkowego.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., lub inna spółka z sieci PwC, do której kierowana jest aplikacja - lista spółek: https://www.pwc.pl/pl/o-nas/lista-spolek-pwc.html z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11 (dalej jako: PwC lub administrator). Administrator będzie przetwarzał dane osobowe w celu przeprowadzenia rekrutacji na oferowane stanowisko. Po wyrażeniu odrębnej zgody, dane osobowe będą przetwarzane również w celu udziału w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez PwC oraz wysyłania powiadomień o ofertach pracy w PwC i o wydarzeniach związanych z pracą, które organizowane są przez PwC lub z udziałem PwC (np. targi pracy). Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce Prywatności.