Żabka Polska
Data aktualizacji: 2021-12-14
Poznań, wielkopolskie
Księgowość, Analiza
angielski

Żabka to największa sieć sklepów convenience w Europie Wschodniej. Działamy od 23 lat i co roku realizujemy coraz bardziej ambitne plany.

Z początkiem 2021 roku podjęliśmy decyzję o stworzeniu Grupy Żabka, która stanowi przestrzeń zarówno dla naszych dotychczasowych aktywności biznesowych, jak i dla nowo podejmowanych projektów.

Budujemy nowe kierunki biznesowe od podstaw oraz inwestujemy w podmioty funkcjonujące na rynku, włączane do naszego portfolio.

Tak wielokierunkowy i dynamiczny rozwój firmy pociąga za sobą rozbudowę funkcji finansowych i pokrewnych, obsługujących unity biznesowe w Grupie Żabka. Rozwijamy takie działy jak Księgowość, Kontroling, Podatki, Audyt, Zaawansowana Analiza, a także  Centrum Usług dla Biznesu.

Wraz z dynamicznym rozwojem firmy wspieramy  naszych pracowników. Oferujemy ciekawe projekty, udział we wdrożeniach nowych spółek do Grupy Żabka i w budowaniu ładu korporacyjnego.

Zapoznaj się z naszymi aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu!

Financial Senior Reporting Specialist (f/m)
Miejsce pracy: Poznań

Twój zakres obowiązków

  • wykorzystasz swoją wiedzę z zakresu MSSF do sporządzania rocznych i miesięcznych jednostkowych sprawozdań finansowych dla obecnie 9 spółek
  • przygotujesz kalkulację wybranych rezerw, wycenisz instrumenty finansowe oraz obliczysz podatek odroczony
  • skoordynujesz pracę Zespołu i wesprzesz członków zespołu w codziennej pracy
  • weźmiesz udział w tworzeniu księgowości dla nowo nabywanych spółek zależnych
  • będziesz współpracować z audytorem zewnętrznym oraz doradcami Spółki (projekty z BIG4)
  • pomożesz w tworzeniu kontroli wewnętrznych w Księgowości
  • będziesz przygotowywać sprawozdania do Instytucji Zewnętrznych (GUS, NBP, banki)

Nasze wymagania

  • posiadasz wykształcenie wyższe z zakresu finansów i rachunkowości/ekonomii
  • masz minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku specjalisty ds. sprawozdawczości finansowej w oparciu o MSSF- warunek konieczny
  • znasz bardzo dobrze Ustawę o rachunkowości oraz Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej
  • poruszasz się swobodnie w MS Office a w szczególności w programie Excel
  • myślisz analitycznie, czujesz odpowiedzialność za powierzone zadania i jesteś graczem zespołowym
  • znasz język angielski w stopniu komunikatywnym

Mile widziane

  • znajomość obsługi programu SAP-FI
  • doświadczenie w firmach audytorskich