Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
Data aktualizacji: 2021-12-27
Warszawa, mazowieckie
Księgowość
angielski
Ekspert w zakresie podatków w Departamencie Finansów

Miejsce pracy: Warszawa

Twoje zadania:

  • udzielanie porad, wyjaśnień, opinii w zakresie przepisów prawa podatkowego na potrzeby jednostek merytorycznych
  • weryfikacja umów, porozumień i innych dokumentów w zakresie podatkowym
  • opracowywanie danych do przekazania zewnętrznemu doradcy podatkowemu
  • rozliczanie podatku u źródła (WHT)
  • sporządzanie deklaracji CIT-10Z i informacji IFT-2
  • sporządzanie VAT-UE, generowanie plików JPK (VAT i KR)
  • czynny udział w audytach wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontrolach
  • wsparcie w zakresie ustalania procesów i przygotowywania procedur dotyczących księgowości
  • bieżąca weryfikacja umów zawieranych przez PAIH od strony finansowej i podatkowej
  • monitorowanie zmian w przepisach i orzecznictwie podatkowym
  • przygotowywanie wewnętrznych instrukcji i procedur podatkowych

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe: prawo, ekonomia, finanse
  • mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego
  • znajomość języka angielskiego
  • doświadczenie w pracy związanej z zagadnieniami podatkowymi
  • bardzo dobra znajomość przepisów dotyczących prawa
  • umiejętność wykorzystywania przepisów w praktyce
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • dobra organizacja pracy własnej
  • dokładność
  • odpowiedzialność za powierzone zadania

Oferujemy:

  • wyzwania zawodowe związane z możliwością realizacji ciekawych projektów
  • stałą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań

Naszą misją jest kreowanie pozytywnego wizerunku gospodarczego Polski w świecie. Jeśli chcesz być jego częścią, szukamy właśnie Ciebie!

Zainteresowany stanowiskiem? Aplikuj!

W przypadku zaproszenia na kolejny etap rekrutacji może być wymagane przestawienie dokumentów poświadczających wykształcenie, kwalifikacje zawodowe oraz przebieg dotychczasowego zatrudnienia.
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
MS Office
Specjalista
Języki
angielski
MS Office