Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Przeglądana oferta pracy jest nieaktualna
PwC
Data aktualizacji: 2023-06-01
Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Wrocław, Warszawa, Kraków, Remote, wielkopolskie, pomorskie, śląskie, łódzkie, dolnośląskie, mazowieckie, małopolskie
Podatki, IT, Konsulting
angielski
Data aktualizacji: 2023-06-01

Oferta pracy jest nieaktualna

Pracodawca zakończył rekrutację na to ogłoszenie

PwC to sieć ponad 250 000 tysięcy pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

Global ITX Content Manager (tax technology)


Lokalizacja: praca zdalna
Godziny pracy: standardowe
 

Rola

Rola polega na koordynacji pracy zespołu zarządzającego zawartością merytoryczną (wzory deklaracji, klasyfikacje podatkowe, stawki VAT, itp.) globalnego narzędzia PwC służącego do przygotowywania deklaracji VAT/GST oraz pokrewnych raportów (np. deklaracje INTRASTAT, informacje podsumowujące, JPK). Rola ma charakter globalny i wiąże się ze współpracą z zespołami PwC z całego świata (przede wszystkim w sposób wirtualny). Osoba, która obejmie powyższe stanowisko, dołączy do zlokalizowanego w Polsce zespołu specjalistów wspierających firmy PwC w sprzedaży, wdrażaniu oraz wsparciu technicznym narzędzia.
 

Zakres obowiązków obejmuje w szczególności:

 • zarządzanie zespołem specjalistów zajmujących się tworzeniem i uaktualnianiem wzorów deklaracji, stawek podatku oraz klasyfikacji podatkowej transakcji (obecnie w ok. 50 krajach),
 • koordynację procesu monitorowania zmian prawnych wpływających na sprawozdawczość VAT w krajach, w których wdrażane jest narzędzie PwC
 • weryfikację merytoryczną zmian wzorów deklaracji i klasyfikacji podatkowych z lokalnymi zespołami PwC
 • współpraca z zespołem programistów, zespołami wdrożeniowymi oraz innymi użytkownikami narzędzia

Wymagania

 • Doświadczenie w przygotowywaniu zagranicznych deklaracji VAT/GST wcentrum usług wspólnych, firmie doradczej lub zespole księgowo-podatkowymmiędzynarodowej korporacji (w szczególności dla obszaru EMEA)
 • Praktyczna znajomość zagadnień dotyczących podatku VAT
 • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (C1)
 • Rozwinięte umiejętności interpersonalne
   

Dodatkowe atuty

 • doświadczenie w zarządzaniu zespołem
 • doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla sprawozdawczości podatkowej (np. SAP)
 • znajomość technologii związanej z klasyfikacją podatkową (tax determination) oraz sprawozdawczością VAT (np. Thomson Reuters, Sovos, Vertex, Avalara)
 • znajomość struktur logicznych deklaracji
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., lub inna spółka z sieci PwC, do której kierowana jest aplikacja - lista spółek: https://www.pwc.pl/pl/o-nas/lista-spolek-pwc.html z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11 (dalej jako: PwC lub administrator). Administrator będzie przetwarzał dane osobowe w celu przeprowadzenia rekrutacji na oferowane stanowisko. Po wyrażeniu odrębnej zgody, dane osobowe będą przetwarzane również w celu udziału w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez PwC oraz wysyłania powiadomień o ofertach pracy w PwC i o wydarzeniach związanych z pracą, które organizowane są przez PwC lub z udziałem PwC (np. targi pracy). Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce Prywatności.