Michael Page
Data aktualizacji: 2019-03-05
Kraków, małopolskie
BPO/SSC, Analiza

Corporate Credit Risk Analyst (m/f)

Kraków30082_MP_PL

Naszym klientem jest Grupa Kapitałowa, która znajduje się w światowej czołówce firm branży technologiczno-komunikacyjnej, jest wiodącym europejskim producentem komponentów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Produkty wytwarzane przez naszego klienta znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach. Firma w swoim asortymencie posiada ok. 25 tys. rodzajów produktów.
Oferujemy
  • Praca w międzynarodowym środowisku i możliwość rozwoju
  • Wsparcie w doskonaleniu zawodowym i szkoleniu
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiet socjalny + benefity pozapłacowe
Opis stanowiska
  • Ustalanie limitów kredytowych w oparciu o wyznaczone procedury wewnętrzne, dokumentację finansową klientów i ich historie płatności
  • Sporządzanie bieżących raportów i analiz należności oraz zarządzanie bazą danych klientów kredytowych
  • Monitorowanie terminowości spłat należności, inicjowanie działań windykacyjnych (kontakt telefoniczny, korespondencja pisemna z dłużnikami, przygotowywanie wezwań do zapłaty)
  • Współpraca z kancelarią prawną w zakresie zabezpieczania kredytów kupieckich jak również w zakresie przeterminowanych należności - przekazywanie spraw na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego
  • Ocena ryzyka kredytowego klientów spółki z grupy kapitałowej zlokalizowanych w UK
  • Współpraca z rynkami anglojęzycznymi w zakresie kontroli kredytowej
  • Opiniowanie kontraktów w języku angielskim pod kątem ryzyk kredytowych
  • Analizowanie sytuacji finansowej kontrahentów, kontrola limitów ubezpieczeniowych
  • Analizowanie i identyfikacja grup ryzyka kredytowego
  • Bieżące współpraca z Działem Prawnym, Działem Handlowym, wywiadowniami gospodarczymi, kancelariami prawnymi, firmami windykacyjnymi
  • Ocena prawidłowości ustanowionych zabezpieczeń kredytowych
Profil kandydata
  • Ukończone Studia Wyższe preferowane Ekonomiczne (kierunki: Finanse, Zarządzanie)
  • Doskonała znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie zawodowe cechujące się znajomością zagadnień, przepisów i procesów dotyczących działalności kredytowej
  • Znajomość podstawowych zagadnień z zakresu finansów oraz prawa gospodarczego
  • Praktyczną umiejętność obsługi Pakietu MS Office (zaawansowana znajomość MS Excel)
  • Zdolności interpersonalne ukierunkowane na pracę w grupie
  • Systematyczność, odpowiedzialność oraz umiejętność organizacji czasu pracy
  • Mile widziane doświadczenie w kontroli kredytowej zdobyte w firmie produkcyjnej lub banku
  • Doświadczenie w kontaktach z instytucjami brytyjskimi pod kątem sprawdzania rentowności kredytowej

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista
Specjalista