Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
HSBC Bank Polska S.A.

Utwórz powiadomienie
dla tego pracodawcy

Utwórz powiadomienie
dla tego pracodawcy

HSBC z centralą w Londynie, jest jedną z największych organizacji bankowo-finansowych na świecie. Międzynarodowa sieć Grupy HSBC obejmuje 6 600 oddziałów w ponad 80 krajach i regionach Europy, Azji, Ameryk, Bliskiego Wschodu i Afryki. Akcje Grupy są notowane na giełdach w Londynie, Hong Kongu, Nowym Jorku, Paryżu i na Bermudach. Ponad 200 tysięcy akcjonariuszy posiada akcje HSBC Holdings plc w ponad 100 krajach i regionach świata.

Grupa HSBC przejęła nazwę od swojej pierwszej spółki Hong Kong and Shanghai Banking Corporation, założonej w 1865 roku, jako brytyjski bank w Chinach. Zadaniem tej spółki było finansowanie handlu europejskiego na Dalekim Wschodzie. Międzynarodowy rodowód Grupy HSBC jest unikalny. Wiele spośród głównych spółek Grupy rozpoczęło swoją działalność ponad wiek temu, zdobywając od tego czasu bogactwo doświadczeń i osiągnięć. Obecnie grupa HSBC oferuje szeroki wachlarz usług: bankowość korporacyjną, detaliczną, inwestycyjną oraz usługi ubezpieczeniowe i private banking.

HSBC jest jednym z najstabilniejszych banków o dobrych wskaźnikach wypłacalności. Skutecznie zarządzamy działalnością w trudnym otoczeniu: dywersyfikacja działalności bankowej w różnych segmentach klientów w połączeniu z globalnym zasięgiem geograficznym gwarantuje stabilność kapitałową. HSBC spełnia wymogi kapitałowe stawiane przez tzw. Bazyleę III, a także posiada jedną z największych wśród instytucji finansowych bazę depozytową.

Oferty pracy

Przepraszamy, aktualnie ten pracodawca nie ma ofert pracy w naszym serwisie. Zachęcamy do założenia powiadomienia dla tego pracodawcy - jak tylko pojawią się nowe oferty tej firmy, wyślemy do Ciebie wiadomość mailową

Kontakt

HSBC Bank Polska S.A.
ul. Marszałkowska 89
00-693 Warszawa