Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
BEC Poland Talent Program, czyli intensywna ścieżka szkoleniowa w IT
BEC Poland Talent Program to projekt skierowany do studentów i absolwentów kierunków związanych z branżą IT, którzy chcieliby od początku swojej kariery realizować znaczące projekty, intensywnie rozwijać dotychczasowe umiejętności oraz zdobywać nowe.

Opis projektu

BEC Poland Talent Program to projekt skierowany do studentów i absolwentów kierunków związanych z branżą IT, którzy chcieliby od początku swojej kariery realizować znaczące projekty, intensywnie rozwijać dotychczasowe umiejętności oraz zdobywać nowe. Program umożliwia uczestnikom współtworzenie kluczowych rozwiązań w obszarze finansów i bankowości, które mają realny wpływ na życie duńskiego społeczeństwa i z których korzysta ok. 30% Duńczyków. W ramach programu uczestnicy – pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów – poszerzają swoje kompetencje technologiczne, biznesowe oraz miękkie podczas kilkutygodniowych warsztatów, a następnie wykorzystują dotychczasową wiedzę i umiejętności (również te zdobyte na studiach) w trakcie pracy nad rzeczywistym projektem z branży FinTech.

Talent Program 2.0.

Dotychczas odbyło się już 5 edycji programu. który teraz staje się jeszcze lepszy i będzie miał bardziej międzynarodowy zasięg. Każda kolejna edycja programu cieszy się rosnącym zainteresowaniem – średnio rocznie aplikuje do niego około 1 500 osób

Główne założenia 6. edycji programu:

 • Roczny program rozwojowy,
 • 4 tygodnie szkoleń technicznych, miękkich i biznesowych na początek programu,
 • Dodatkowe 4-5 tygodni szkoleń w czasie trwania programu,
 • Praca przy kluczowych rozwiązaniach dla duńskiej bankowości, w międzynarodowych zwinnych zespołach,
 • Wsparcie doświadczonych mentorów na każdym etapie rozwoju,
 • Możliwość rotacji międzyzespołowej,
 • Nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej oraz wsparcie w rozwoju osobistym,
 • Udział w innovation lab, meetupach oraz CoPs,
 • Wynagrodzenie (6 000 zł brutto),
 • Elastyczne godziny, możliwość częściowej pracy zdalnej, podróże służbowe do Danii. 

Cele:

Głównym celem BEC Poland Talent Program jest odkrycie najbardziej zdolnych i obiecujących studentów i absolwentów, którzy po ukończeniu programu zostaną w zespole BEC, by dalej rozwijać swoje umiejętności – w kierunku, który sami wybiorą. Program zakłada przeszkolenie uczestników na potrzeby działań w branży FinTech – zarówno w kwestii specyfiki pracy, jak i wykorzystywanych programów. 

Sukcesy:

BEC Talent Program od lat cieszy się ogromną popularnością wśród potencjalnych kandydatów – a jego sukces najlepiej potwierdzają liczby:

 • 1 500 zgłoszeń do programu rocznie,
 • 49 osób dołączyło do programu w 2021 roku (w sumie 67 od 2020 roku); 94% z nich nadal pracuje w BEC Poland.

Harmonogram:

 • Listopad: Aplikowanie

 • Do końca grudnia / 2 pierwsze tygodnie stycznia: Rekrutacja – rozmowy z kandydatami i testy predyspozycji

 • 1 lutego: Rozpoczęcie programu – cały miesiąc szkoleń

 • 1 marca: Dołączenie do zespołów

Komentarz:

Natalia Faccio, BEC People & talent manager:

BEC Poland Talent Program to coś więcej niż staż czy praktyki studenckie – to możliwość rozpoczęcia kariery w IT, niezwykła szansa na rozwój kompetencji technicznych i miękkich oraz długofalową współpracę i uczenie się od najlepszych. To także okazja poznania duńskiej kultury pracy, zgodnej z zasadą work-life balance i skoncentrowanej na satysfakcji pracowników. Program powstał z myślą o studentach i absolwentach, którzy dopiero wkraczają na drogę zawodową i chcą rozwijać swoje umiejętności. Oferuje duży zastrzyk wiedzy dzięki intensywnej ścieżce szkoleniowej oraz pracy projektowej pod okiem dedykowanego mentora i doświadczonych kolegów.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Ekspert: Natalia Faccio
People & talent manager BEC Financial Technologies

"BEC Poland Talent Program to coś więcej niż staż czy praktyki studenckie – to możliwość rozpoczęcia kariery w IT, niezwykła szansa na rozwój kompetencji technicznych i miękkich oraz długofalową współpracę i uczenie się od najlepszych. To także okazja poznania duńskiej kultury pracy, zgodnej z zasadą work-life balance i skoncentrowanej na satysfakcji pracowników. Program powstał z myślą o studentach i absolwentach, którzy dopiero wkraczają na drogę zawodową i chcą rozwijać swoje umiejętności. Oferuje duży zastrzyk wiedzy dzięki intensywnej ścieżce szkoleniowej oraz pracy projektowej pod okiem dedykowanego mentora i doświadczonych kolegów".